ولیعهد عربستان سعودی از طرح شهری ابرپروژه قدیه رونمایی کرد

پیش‌بینی می‌شود که شهر قدیه بیش از ۳۲۵هزار شغل ایجاد کند و سالانه سهمی ۳۶میلیارد دلاری در تولید ناخالص داخلی داشته باشد

نمایی از طرح پارک آبی شهر قدیه‌- X/@arabnews

شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، از طرح شهری و برندسازی جهانی شهر قدیه رونمایی کرد. این پروژه عظیم سرگرمی در حومه ریاض در دست ساخت است.

به گزارش عرب‌نیوز، ولیعهد عربستان سعودی که ریاست هیئت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری قدیه را برعهده دارد، گفت هدف این شهر تبدیل سریع به مقصد نخست سرگرمی، ورزش و فرهنگ جهان است، که به رشد اقتصادی، جایگاه بین‌المللی، و موقعیت راهبردی کشور کمک خواهد کرد.

او در ادامه افزود این پروژه در نظر دارد کیفیت زندگی و موقعیت ریاض به‌عنوان یکی از ۱۰ اقتصاد برتر جهان را بهبود بخشد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

سرمایه‌گذاری در قدیه سنگ بنای برنامه «چشم‌انداز ۲۰۳۰» و در راستای اهداف اقتصادی و گردشگری بلندپروازانه کشور است.

کار پروژه قدیه با سرمایه‌گذاری۲.۷میلیارد دلاری روی پروژه‌های ساخت‌و‌ساز در سال ۲۰۱۹ آغاز شد.

به گزارش عرب‌نیوز، در برندسازی قدیه آمده است مفهوم اصلی در طراحی این شهر، «بازی» خواهد بود، که بر دهه‌ها پژوهش بنا شده است و نشان می‌دهد که برای رشد شناختی، بیان عاطفی، مهارت‌های اجتماعی، خلاقیت و سلامت جسمی حیاتی است.

شهر قدیه مقصدی بی‌نظیر توصیف شده است که وعده می‌دهد با سرگرمی‌‌های بی‌رقیب، فعالیت‌ها و رویدادهای ورزشی، فرهنگ و زندگی شهری استثنایی، فرصت تفریح و هیجان بی‌پایان برای ساکنان و بازدیدکنندگان فراهم کند. قدیه قرار است جمعیت ۶۰۰ هزار نفری و ۶۰ هزار ساختمان را در منطقه‌ای به مساحت ۳۶۰ کیلومتر مربع در خود جای دهد.

X/@arabnews

پیش‌بینی می‌شود که شهر قدیه بیش از ۳۲۵هزار شغل ایجاد کند، سالانه سهمی ۳۶میلیارد دلاری در تولید ناخالص داخلی داشته باشد، و هر سال ۴۸میلیون بازدیدکننده جذب کند.

قدیه که ۴۰ دقیقه با مرکز ریاض فاصله دارد، بر منظره کوه طویق مشرف است. از جاذبه‌های این شهر می‌توان به منطقه بازی‌های رایانه‌‌ای و ورزش‌های الکترونیکی، پیست ورزش‌های موتوری، زمین‌های گلف، یک پارک آبی عظیم، و شهر بازی اشاره کرد. این شهر همچنین دارای ورزشگاهی خواهد بود که بزرگ‌ترین موزه المپیک جهان را نیز شامل می‌شود. انتظار می‌رود اولین اماکن قدیه ظرف دو سال آینده افتتاح شوند.

 

بیشتر از جهان