جزئيات حمله به پلیس قاتل جورج فلوید؛ از یک عضو مافیا ۲۲ ضربه چاقو خورد

درک شووین، افسر سابق پلیس مینیاپولیس که در قتل جورج فلوید در سال ۲۰۲۰ مجرم شناخته شد، هفته گذشته در زندانی در آریزونا با چاقو زخمی شد

درک شووین در دادگاه مینیاپولیس، ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ ـ AFP

پس از آنکه هفته گذشته درک شووین، مامور سابق پلیس آمریکا که با اتهام قتل جورج فلوید در حبس است، در زندان آریزونا با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفت، حالا جزئیات بیشتری درباره این حمله منتشر شده است.

به گزارش اسکای نیوز، یکی از اعضای سابق مافیای مکزیکی به ماموران اف‌بی‌آی اعتراف کرد که روز جمعه ۲۴ نوامبر به شووین حمله کرده است.

بنا بر گزارش‌ها، درک شووین در زندان با «چاقوی دست‌ساز» ۲۲ ضربه خورده و عامل حمله به او، به تلاش برای قتل متهم شده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

جان تورشاک، زندانی ۵۲ ساله و یکی از اعضای سابق مافیای مکزیک، اعتراف کرد که بیش از یک ماه به هدف قرار دادن شووین فکر می‌کرده است. او همچنین تاکید کرد که اگر ماموران به سرعت مداخله نمی‌کردند، این زندانی سرشناس را که نامش با اعتراض‌های علیه نژادپرستی در آمریکا گره خورده، می‌کشت.

حمله به درک شووین با چاقو در کتابخانه زندان انجام شد و او بلافاصله از طرف ماموران به بیمارستان منتقل شد.

تورشاک علاوه بر تهاجم به درک شووین، به سه مورد حمله دیگر نیز متهم شده و در صورت محکومیت ممکن است با ۶۰ سال زندان دیگر روبرو شود. این در حالی است که او قرار بود تا سال ۲۰۲۶ دوران محکومیت فعلی‌اش را به پایان برساند.

جان تورشاک در اواخر دهه ۱۹۹۰ رهبری گروهی از مافیای مکزیکی را در لس آنجلس برعهده داشت و با نام مستعار «غریبه» شناخته می‌شد. این عضو سابق مافیا سپس به یک خبرچین اف‌بی‌آی تبدیل شد و مکالمات با همدستانش را به امید دریافت مجازات سبک‌تری ضبط کرد.

حمله این زندانی به درک شووین در حالی انجام شد که این مامور سابق پلیس در ماه اوت گذشته به زندان توسان واقع در آریزونا منتقل شده و در آن زمان، وکیلش خواستار دور نگه داشتن او از سایر زندانیان برای محافظت از جانش شده بود.

شووین در حال گذراندن دو دوره محکومیت هم‌زمان است. این مامور سابق پلیس، آوریل ۲۰۲۱، با اتهام‌های ایالتی قتل غیرعمد درجه دوم، قتل درجه سه و قتل عمد درجه دوم، به ۲۲ سال‌و‌نیم زندان محکوم شد.

دریک شووین در دادگاه اعتراف کرد که در سال ۲۰۱۷ نیز با توسل به زور، حقوق یک نوجوان ۱۴ ساله را نقض کرده است. همان زمان در دادگاه، پرونده دیگری علیه این مامور پلیس سابق شهر مینیاپولیس گشوده شد. او در دادگاه به ۲۱ سال زندان دیگر نیز محکوم شد.

شووین، روز ۲۵ مه ۲۰۲۰، پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر استفاده جورج فلوید از ۲۰ دلار تقلبی در یک فروشگاه در مینیاپولیس، بیش از ۹ دقیقه روی گردن و پشت فلوید زانو زد. فلوید سیاه‌پوست و ۴۶ ساله که دست‌هایش با دستبند بسته شده بود و با صورت روی زمین دراز کشیده بود، می‌گفت که نمی‌تواند نفس بکشد و در نهایت جان باخت.

قتل فلوید باعث اعتراض‌های گسترده در ایالات متحده و سراسر جهان به‌دلیل رفتار پلیس با رنگین‌پوستان، به‌ویژه سیاه‌پوستان آمریکایی شد. طبق گزارشی در سال ۲۰۲۲، تحقیقات اداره حقوق بشر مینه سوتا نشان داد که مینیاپولیس و اداره پلیس آن «رویه‌ای از تبعیض نژادی» داشتند.

بیشتر از جهان