برای تکمیل سبک پاییزی خود چه بخریم؟

پاییز امسال می‌توانیم از کت‌های چرمی و پفی گرفته تا دامن کلوش و لباس بدن‌نما را به کمد لباسمان اضافه کنیم

در حالی که گوچی به سراغ تکه‌های پایه رفت، اسکیاپارلی از کت‌های پفی متفاوت خود رونمایی کرد-instagram/schiaparelli-gucci

فارغ از اینکه از پایان تابستان ناراحت باشید یا نه، شکی نیست که فصل بعدی همراه با مدهای جدید به‌سرعت در راه است. از آنجا که اغلب خانه‌مدها در ماه‌های ژوئن و ژوییه از مجموعه‌های پاییزی‌ که یواش‌یواش به زمان پوشیدنشان نزدیک می‌شویم، رونمایی کرده‌اند، می‌توانید این مطلب را تا انتها بخوانید و با چند مد محبوب پاییز پیش رو آشنا شوید.

خیاطی کلاسیک

بی‌شک طراحان جهان به اصول آزموده‌شده و واقعی خیاطی کلاسیک بازگشته‌اند. آن‌ها امسال لباس‌های رسمی و ساختارمند بیشتری به زندگی ما اضافه می‌کنند؛ از کت‌ و شلوارک‌های برندون ماکسول و پروئنزا شولر گرفته تا کت‌شلوار کلاسیک گوچی.

همه‌جا قرمز

هر فصل رنگی دارد که در صنعت مد طوفان به پا می‌کند. به جرئت می‌توان گفت قرمز برای پاییز و زمستان، رنگ بزرگی خواهد بود. امسال در حالی که برخی طراحان با اضافه کردن بخش‌هایی قرمزرنگ، سایه‌ای آتشین به کارهایشان اضافه کردند، برخی دیگر مانند سیلیوا چراسی، پاتبو و سندی لیانگ مدل‌هایشان را از سر تا پا قرمز روی صحنه فرستادند.

عاشقانه تاریک

وقتی خانه مد رودارته به هفته مد نیویورک بازگشت، ظاهری رویایی و اثیری را به نمایش گذاشت که لباس‌های فیلم «قوی سیاه» (Black Swan) را به یاد می‌آورد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

 

این طراح آمریکایی تنها کسی نبود که سراغ این سبک رفت؛ آدِم  و سندی لیانگ نیز با گل‌های رز، تور و جزئیاتی که از سبک ویکتوریایی الهام گرفته شده بودند، زیبارویان دنیای تاریکی را به تصویر کشیدند.

 

 

مجموعه هماهنگ (ست) چرمی

پایین آمدن زودهنگام دما به یک کت چرم کلاسیک نیاز دارد اما چرا سراغ سبک‌های ست چرم مثل طراحی‌های برندون مکسول یا کوچ نرویم؟ کت‌دامن‌های چرم هماهنگ ماکسی در نمایش‌ مد پاییز ۲۰۲۳ بسیاری از خانه‌مدها تکرار شدند.

لباس‌های بدن‌نما

نمایش‌های مد امسال پر از لباس‌های بدن‌نما در پارچه‌های توری کلاسیک یا حریر‌های رمانتیک بود. نیاز نیست حتما آن‌ها را روی لباس زیر بپوشید تا جذاب باشند؛ در مد فعلی می‌توان آن‌ها را روی لباس‌های حریر، بلوز و تکه‌های دیگر هم استفاده کرد.

دامن چین‌دار

هرچند دامن‌های خیلی کوتاه در مجموعه‌های امسال دیده شدند، حضور دامن‌های چین‌دار نیز پررنگ و محسوس بود. پرادا، آرمانی و دیویر در نمایش‌هایشان سبک‌های دهه ۱۹۵۰ را به شیوه نوینی ارائه کردند. این دامن‌ها هم با چکمه‌های شیک روی زانو و هم با کفش‌های تخت به‌خوبی هماهنگ می‌شوند.

زرد کَره‌ای

رنگ زرد در بسیاری از طرح‌های طراحان امسال حسابی به چشم می‌آمد اما زرد خیلی کمرنگی که به کره‌ای نزدیک‌ بود، در مجموعه‌های کلوئه، ژیوانشی و آرون، توجه زیادی را به خود جلب کرد و می‌تواند با تکه‌های اصلی یک سبک به‌خوبی هماهنگ شود.

بازگشت به لباس‌های پایه

مدل‌ها در نمایش گوچی با پیراهن‌های کلاسیک دکمه‌دار، کت‌های بزرگ‌تر از سایز و شلوار جین‌های گشاد روی صحنه، به یادمان آوردند که لباس‌های پایه دوباره به عرصه مد بازگشته‌اند. دیور، پرادا، راو و بوتگا ونتا نیز سبک‌های کلاسیک و پایه را به نمایش گذاشتند.

کت‌های پف‌دار

کت‌های پفی و لحاف‌‌دوزی‌شده در مجموعه‌های اسکیاپارلی، پرادا، اف‌فرم و لورن منوجیان توجه زیادی جلب کردند. این تکه‌ها از جمله لباس‌های محبوبی‌اند که هم‌زمان با سرد شدن هوا می‌توانیم به سراغشان برویم.

پپلوم دوست‌داشتنی

بلوز‌ها و بالاتنه‌های پپلوم (با چین کوتاهی دور کمر که کمر را باریک و پایین‌تنه را حجیم‌تر نشان می‌دهد) به بازار برگشته‌اند. دیور، برندون ماکسول، جیل ساندر، و تروی از جمله مارک‌هایی‌اند که از این مدل در نمایش‌هایشان استفاده کردند. اگر این مدل بالاتنه را با دامن یا شلوارک هماهنگ کنیم، شبیه یک مدل واقعی خواهیم شد.

بیشتر از مُد و زیبایی