ازدحام در ورزشگاه ملی ماداگاسکار ۱۲ کشته و ۸۰ زخمی بر جای گذاشت

هواداران قصد ورود به ورزشگاه ملی ماداگاسکار برای مراسم افتتاحیه بازی‌های جزیره اقیانوس هند را داشتند

پیش از این نیز در سال ۲۰۱۹، ۱۵ نفر در حادثه مشابهی در استادیوم ماهاماسینا جان باختند ـ AFP

کریستین نتسای، نخست‌وزیر ماداگاسکار، اعلام کرد ازدحام هواداران هنگام ورود به ورزشگاه ملی این کشور، ۱۲ کشته و حدود ۸۰ زخمی بر جای گذاشت.

او گفت این هواداران برای تماشای مراسم افتتاحیه بازی‌های جزایر اقیانوس هند، قصد ورود به ورزشگاه ملی ماداگاسکار را داشتند.

به گزارش رویترز، نخست‌وزیر ماداگاسکار گفت در حال حاضر وضعیت ۱۱ نفر از مجروحان وخیم است و تلاش‌ پزشکان برای بهبود وضعیت آن‌ها و سایر افراد مصدوم ادامه دارد.

ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده در رسانه‌های اجتماعی، نیروهای صلیب سرخ را نشان می‌دهد که از ده‌ها مجروح در کنار پیست (محوطه) دو و میدانی ورزشگاه ماداگاسکار مراقبت می‌کنند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که چه چیزی باعث ازدحام مردم شده، اما این حادثه در گذشته نیز رخ داده است. پیش از این نیز در سال ۲۰۱۹، ۱۵ نفر در حادثه مشابهی در استادیوم ماهاماسینا جان باختند.

پس از این که مشخص شد ازدحام جمعیت هنگام ورود به ورزشگاه تلفاتی به همراه داشته است، آندری راجولینا، رئیس‌جمهوری ماداگاسکار، خطاب به حاضران در ورزشگاه گفت: «اتفاق ناگواری رخ داد. ازدحام جمعیت هنگام ورود به این ورزشگاه باعث شد عده‌‌ای از طرفداران ورزش مجروح شوند. ما به احترام هموطنانمان که جانشان را از دست دادند، چند ثانیه سکوت خواهیم کرد.»

پس از سکوت، مراسم با نمایش لیزری و آتش‌بازی ادامه یافت.

بازی‌های جزایر اقیانوس هند، رویداد چندورزشی است که کمیته بین‌المللی المپیک در سال ۱۹۷۷ برپا کرد و با حضور ورزشکارانی از موریس، سیشل، کومور، ماداگاسکار، مایوت، رییونیون و مالدیو برگزار می‌شود.

ماداگاسکار کشور جزیره‌ای در اقیانوس هند است که تقریبا ۴۰۰ کیلومتر از ساحل شرق آفریقا در سراسر کانال موزامبیک قرار دارد و دومین کشور جزیره‌ای جهان پس از اندونزی است. این کشور با چالش‌های اقتصادی زیادی مواجه است و با وجود تکیه بر گردشگری، از زیرساخت‌های توسعه‌ای مناسبی برخوردار نیست.

بیشتر از جهان