شش مد پاییزی مناسب برای زنان کوتاه‌تر از ۱۶۰ سانتی‌متر

مدهای پاییزی زیادی وجود دارد که به لطف انتخاب سبک هوشمندانه و خیاطی دقیق از برندهای دوست‌داشتنی بر تن شما عالی به نظر می‌رسند

برای زنان کوتاه‌قامت، دنیای مد دشواری‌های خاص خودش را دارد-Canva

اغلب لباس‌های ‌خانه‌های مد مشهور برای زنانی با قد و قامت بلند و کشیده طراحی‌شده‌ است و به نظر می‌آید دنیای مد برای زنان کوتاه‌قامت کمتر چیزی در چنته دارد.

اگر قد شما کمتر از ۱۶۰ سانتی‌متر است، نگران نباشید. خیلی از افراد مشهور در دنیای موسیقی و سینما هم همین مشکل را دارند. بله، برای زنان کوتاه‌قامت، دنیای مد دشواری‌های خاص خودش را دارد. اما شما نباید از این موضوع ناامید شوید. افراد مشهور زیادی در دنیای موسیقی و سینما هستند که به‌رغم قد کوتاه، موفق و محبوب شده‌اند. برای مثال، قد لیدی گاگا، خواننده و بازیگر آمریکایی ۱۵۵ سانتی‌متر، و قد کریستین بل، دیگر بازیگر و خواننده آمریکایی ۱۵۲ سانتی متر است. یکی از راه‌های یافتن بهترین سبک لباس دنبال کردن سبک و سلیقه ستاره‌هایی با قد و وزن مشابه خودتان است.

نشریه مد «پیور وو» در جست‌وجو برای یافتن بهترین ظاهر برای اندام‌‌های ظریف و کوچک، سراغ مولی دیکسون، طراح مشهور لباس، رفت.

او طراح مورد علاقه افراد مشهور کوچک اندامی مانند کامیلا مندس (۱۵۷ سانتی‌متر)، سدی سینک (۱۶۰ سانتی‌متر) و سیدنی سوینی (۱۶۰ سانتی‌متر) است که همگی الهام‌بخش او در خلق قطعاتی در همکاری جدیدش با میدول برای یک مجموعه جین بودند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

 مدهای پاییزی زیادی وجود دارد که به لطف انتخاب سبک هوشمندانه و خیاطی دقیق از برندهای دوست‌داشتنی بر تن شما عالی به نظر می‌رسند.

در ادامه، شش سبک لباس را که فکر می‌کردید ممکن است به شما نیاید، مثل لباس‌های سرهمی و سارافون، بررسی می‌کنیم.

نکات کلی برای انتخاب لباس وقتی اندامی کوچک و ظریف دارید

یک راه برای انتخاب لباس‌هایی که با شکل بدن شما هماهنگ باشد این است که نقطه قوت خود را در بدنتان شناسایی کنید و لباس‌هایی را انتخاب کنید که آن نقطه را در مرکز توجه قرار دهند. برای مثال، اگر از شکل و اندازه کمر خود راضی هستید، لباس‌هایی بگیرید که کمرتان را نشان دهند و بقیه پوشش را با آن‌ها ترکیب کنید. این روش به شما کمک می‌کند که لباس‌های مناسب برای اندام خود پیدا کنید و کمد لباستان را با قطعات پایه متنوع کنید.

دیکسون در ادامه می‌افزاید: «موضوع یافتن لباس‌هایی است که برای شما مناسب باشد، نه برعکس. وقتی این را پذیرفتید، لباس پوشیدن بسیار سرگرم‌کننده‌تر خواهد بود[...] به من اعتماد کنید!»

۱. سرهمی‌

یکی از مشکلات سرهمی‌ها این است که بالاتنه‌شان گشاد است و با لباس‌های دیگر هماهنگ نمی‌شوند. اما شما می‌توانید با استفاده از کمربند سرهمی‌تان را شکل دهید و بدنتان را به دو قسمت تقسیم کنید. این کار هم چشم‌انداز بدنتان را بهبود می‌بخشد و هم جلوه بصری جذابی ایجاد می‌کند. من دوست دارم ژاکت کلاه‌دار نسبتا قدیمی و راحتی را روی سرهمی بپوشم و با کمربند مناسب هماهنگ کنم. این ترکیب خیلی گرم و دوستانه است و برای پوشیدن لباس‌های روزمره مناسب است.

۲. کت‌ زنانه کوتاه

اگر بدنتان کوچک است، کت کوتاه ممکن است گزینه خوبی باشد. وقتی لباس‌های کوتاه می‌پوشید، باید با تناسب‌ها هوشمندانه برخورد کنید. بقیه قطعات لباس و ظاهر شما نباید با هم در تضاد باشند. اگر یک تاپ کوتاه می‌پوشید، به هماهنگی با شلوار اهمیت بدهید، یا آن را با یک قطعه متوسط با نسبت‌های مشابه ترکیب کنید که جسورانه‌تر، اما جالب است. می‌خواهیم خطوط جدایی روشنی برای هر قطعه داشته باشیم تا شما هرگز در انبوه لباس‌ها گم نشوید. کت کوتاه دارای بافت مناسبی است و دقیقا با کمر شلوار جین هماهنگ می‌شود.

۳. کمربند بزرگ

دیکسون، که پاییز سال گذشته لباسی از Miu Miu را برای سیدنی سوینی انتخاب کرد که با کمربند تزیین شده بود، می‌گوید: «معتقدم کمربندها برای ایجاد هماهنگی بین قطعات لباس و البته نشان دادن کمر خوب‌اند. برای فصل پاییز می‌توانید کمربند را روی کت و ژاکت ببندید تا قدتان را بلندتر نشان دهید. من نیز از کمربند روی کت ترنچ یا بارانی (کارکُت) خوشم می‌آید، چون به لباس معنای بیشتری می‌دهد.»

۴. سراپا قرمز

آیا می‌توان زیبایی تابستانی دختر گوجه‌فرنگی را در پاییز نگه داشت؟

آیا دختر ریزاندام هم می‌تواند لباس تک‌رنگ قرمز این موج سبک تابستانی را بپوشد؟ دیکسون می‌گوید: «حتما. لباس تک‌رنگ خط واحدی درست می‌کند که قد شما را بلندتر نشان می‌دهد. قرمز گزینه جسورانه‌تری است، اما اگر دوستش دارید، من می‌گویم همان را انتخاب کنید!»

۵. کفش‌ باله با جوراب

دیکسون با شوخ‌طبعی می‌گوید: «من این ظاهر را فقط به‌دلیل جسارتش دوست دارم و صادقانه بگویم […] چه کسی Miu Miu را دوست ندارد؟ من از جوراب‌ با کفش‌ باله خوشم می‌آید و این ظاهر را که مثل دختر مدرسه‌ای شیک است دوست دارم. من همه کفش‌های تخت را دوست دارم. به نظرم، کفش‌ها ابزار افزایش قد نیستند و بیشتر برای نشان دادن زیبایی‌اند. اگر می‌خواهید چیزی غیررسمی‌تر پوشید، شلوار جین راسته، کفش‌ تخت باله، یا حتی کفش کتانی و تی‌شرت تنگ خوب است. لباس زیاد نمی‌خواهیم و باید برای اندام کوچک لباس مناسب انتخاب کنیم.»

۶. لباس بافتنی هماهنگ

دیکسون طرفدار لباس‌های چندتکه هماهنگ و از قبل سِت‌شده است. او می‌گوید: «لباس‌های ست‌ مرحله انتخاب و حدس و گمان را از لباس‌های هماهنگ حذف می‌کند و به شما انتخابی فوری و آماده پوشیدن می‌دهد. من عاشق ست هستم، چه جین روی جین باشد یا ست تک‌رنگ، این ظاهر بی‌دردسر است و ذاتا جذاب به نظر می‌رسد.»

بیشتر از مُد و زیبایی