امکانات جدید آیفون ۱۵ برای یکپارچه‌سازی با هدست ویژن پرو اپل

آیفون جدید قرار است در ماه سپتامبر عرضه شود

اپل اوایل ماه ژوئن از هدست «ویژن پرو» رونمایی کرد -REUTERS / Loren Elliott

بر اساس یک گزارش، آیفون ۱۵ جدید اپل دست‌کم یک ارتقای جدید خواهد داشت که هدف آن [یکپارچه کردن آیفون ۱۵ با] هدست ویژن پرو آینده خواهد بود.

آیفون جدید قرار است در ماه سپتامبر عرضه شود و اپل در مورد آن اطلاعات زیادی اعلام نکرده است اما با نزدیک شدن به تاریخ عرضه، در خصوص زنجیره تامین این شرکت گزارش‌های بیشتری به بیرون درز می‌کند که ویژگی‌های آن را نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش جدید مینگ‌‌ــ‌چی کو، تحلیلگر مشهور، یکی از آن‌ها ممکن است تراشه‌ جدید «فوق‌پهن‌باند» یا باند فوق عریض (یودبلیوبی/UWB) باشد که برای ویژون پرو اپل پیش‌بینی شده است.

او گفت که این تراشه به گوشی و هدست این امکان را می‌دهد که بتوانند به عنوان بخشی از «اکوسیستم مقرون‌به‌صرفه‌تر» با یکدیگر کار کنند.

او در مطلب ارسالی در توییتر نوشت: «اکوسیستم از جمله یکپارچگی با سایر محصولات سخت‌افزاری اپل یکی از عوامل مهم موفقیت ویژن پرو است و ویژگی‌های سخت‌افزاری اصلی مرتبط با آن وای‌فای و باند فوق عریض‌اند.»

«با در نظر گرفتن تغییر فرایند تولید از ۱۶ نانومتری به ۷ نانومتری پیشرفته‌تر که امکان بهبود عملکرد یا کاهش مصرف انرژی را برای برهم‌کنش‌های نزدیک فراهم می‌کند، آیفون ۱۵ احتمالا ارتقای مشخصات باند فوق‌عریض را شاهد خواهد بود.»

از تراشه یو۱ (U1) استفاده می‌شود که به آیفون و سایر دستگاه‌ها تشخیص فضایی و شناخت محیطی بهتری دهد تا بتوانند چیزهای دیگر را با دقت بیشتری پیدا کنند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

مشخص نیست این یکپارچه‌سازی چه ویژگی‌هایی را برای آیفون یا ویژن پرو ارائه می‌دهد. گزارش‌های مینگ‌‌ــ‌چی کو به جای نرم‌افزار بیشتر بر اخبار درزکرده از سخت‌افزارهای اپل تمرکز دارند؛ از این رو به جای پرداختن به نحوه استفاده دقیق از یک محصول بیشتر روی ماهیت فیزیکی آن متمرکزند.

تراشه یو۱ باند فوق عریض اپل نخستین بار در آیفون ۱۱ وارد شد و از آن زمان در همه آیفون‌ها وجود داشته است. این تراشه برای ساعت اپل، هوم‌پاد و همچنین ایر‌تگز و ایرپادز پرو به طور گسترده‌تری عرضه شده است.

در ابتدا، تا حدودی نامشخص بود که اپل با تراشه یو۱ قصد دارد چه کاری انجام دهد. اما با گذشت زمان تعدادی از محصولات را عرضه کردــ مانند ایرتگز و ایرپادز پروــ که می‌توان آن‌ها را با گوشی پیدا کرد و این محصولات برای مکان‌یابی دقیق‌تر به باند فوق‌عریض اتکا دارند.

کو همچنین خاطرنشان کرد که گوشی سال آینده، آیفون ۱۶، با یک تراشه وای‌فای جدید عرضه خواهد شد که «برای یکپارچه‌سازی محصولات سخت‌افزاری اپل که در شبکه مکانی یکسان کار می‌کنند، مفیدتر خواهد بود و تجربه اکوسیستمی بهتری را ارائه خواهد داد».

© The Independent

بیشتر از تکنولوژی