بازگشت تاریخی تارا مور

مور با وجود باخت شش-هیچ و پنج-هیچ در دو ست اول، با یک پیروزی کمیاب در تاریخ تنیس، به صحنه بازمی‌گردد

مسابقات تنیس تا زمانی که هنوز یک امتیاز برای بازی مانده، تمام شده نیست. روز سه شنبه، تارا مور این را با یکی از شگفت انگیزترین برگشت‌ها ثابت کرد.

مور که در رده‌بندی تنیس بین المللی ۴۷۹ ام است، در مسابقات فدراسیون جهانی تنیس در ساندرلند می‌رفت که با باخت ۶-۰ و ۵-۰ و مچ‌پوینت ۴۰-۳۰ در مقابل بخت سوم، یعنی جسیکا پونشه فرانسوی، شکستی کامل بخورد.

اما این تنیس باز ۲۶ ساله نه تنها گیم را برد بلکه در یک مصاف سخت ست تعیین کننده و بازی را با نتیجه ۰-۶، ۷-۶، ۶-۳ به نفع خود پایان داد.

پس از این پیروزی، مور در دور دوم یا در مقابل یانا موردرگر آلمانی یا النا تئودورا کادار رومانیایی قرار خواهد گرفت.

برگشت‌های معروف:

در سال ۱۹۸۴، ایوان لندل پس از دو ست باخت در مقابل جان مک انرو در اوپن فرانسه در رولان گار او را شکست داد. گاستون گودیو، تنیس باز آرژانتینی، برهموطن خود، گییرمو کوریا به همین صورت در فینال سال ۲۰۰۴ پیروز شد.

جیمی کانرز، در سال‌های هشتاد، پس از باخت فاحش ۶-۱، ۶-۱، ۴-۱ در سه ست، میکائل پرن فورس سوئدی را در بازی های ویمبلدون شکست داد.

 از آن عجیب تر، شکست یانا نواتنا در اوپن فرانسه در سال ۱۹۹۵ بود. نواتنا در یک گیم تعیین کننده می‌رفت که با برد ۵-۰، ۴۰-۰ با سه مچ‌پوینت، پیروزی را از آن خود کند که چاندا روبین آمریکایی غیرممکن را ممکن کرد. او نهایتا با ۹ امتیاز و برد ۸-۶ در سومین ست بر رقیب خود پیروز شد.

© The Independent

بیشتر از ورزش