کندترین شهر جهان کجا است؟

نشریه سان لندن، پایتخت بریتانیا، را شلوغ‌ترین شهر جهان در اوج ترافیک توصیف کرده است

در لندن به‌طور میانگین ۴۲.۵ دقیقه طول می‌کشد تا ۹ کیلومتر را با خودرو طی کنید - AFP

کندترین شهر جهان که در آن پیمودن ۹ کیلومتر با ماشین ۴۲ دقیقه تمام طول می‌کشد در بریتانیا قرار دارد، شهری که به لحاظ شلوغی از پاریس و لس‌آنجلس هم پیشی گرفته است.

نشریه سان، لندن، پایتخت بریتانیا را شلوغ‌ترین شهر جهان در اوج ترافیک توصیف کرده است.

در لندن به طور میانگین ۴۲.۵ دقیقه طول می‌کشد تا ۹ کیلومتر را با خودرو طی کنید و ۴۳ درصد از این هدررفت زمان ناشی از ترافیک است.

پیمودن همین مسافت در پاریس ۳۲ دقیقه، در منچستر ۲۸ دقیقه و در لس آنجلس ۲۵ دقیقه طول می‌کشد. بخارست و دوبلین نیز در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند و پیمودن مسافت مشابه در این شهرها حدود ۳۶ دقیقه طول می‌کشد.

این داده‌ها از ۶۰۰ میلیون دستگاه، از جمله مسیریابی ماهواره‌ای (Sat Navs)، برنامه‌های گوشی هوشمند و سیستم‌های تله‌ماتیک [ردیاب جی‌پی‌اس] به دست آمده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

نشریه سان به نقل از اندی مرچنت، کارشناس ترافیک، نوشت: «اعتصاب رانندگان قطار نیز باعث ایجاد ترافیک شده است، چون مردم ترجیح می‌دهند برای تردد در شهرها از وسایل نقلیه شخصی استفاده کنند.»

او در ادامه گفت: «نبود رانندگان تاکسی سیاه به طور خاص در لندن باعث افزایش تعداد رانندگان خودروی شخصی شده است. حجم عظیم حمل و نقل آهسته در سراسر شهرهای بریتانیا، درکنار زیرساخت‌های جاده‌ای قدیمی، بر انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از حمل و نقل تاثیر گذاشته است.»

مردم لندن تقریبا برای هر ۱۰ کیلومتر رانندگی ۱.۷۹ پوند می‌پردازند که بیشترین مقدار در تمام دنیا است. در مقابل، ارزان‌ترین شهرها برای پیمودن همین مسافت ناکسویل در تنسی و آتلانتا در جورجیا ایالات متحده آمریکا هستند.

پیش‌تر، در سال جاری اعلام شد که در سال ۲۰۲۲ در شلوغ‌ترین جاده‌های بریتانیا به طور متوسط ۸۰ ساعت در ترافیک جاده‌ای، وقت تلف شده است.

براساس آمار سالیانه شرکت آمریکایی اینریکس (INRIX) که در زمینه حمل و نقل جهانی فعالیت می‌کند، مسیر شهرهایی مثل بیرمنگام، لیدز و ادینبرا همگی در فهرست شلوغ‌ترین مسیرهای بریتانیا قرار دارند.

در این داده‌ها، نام ۱۰ شهر با بیشترین هدررفت زمان در ترافیک آمده است که تاکنون لندن با میانگین هدررفت ۱۵۶ ساعت برای هر راننده در صدر قرار دارد.  

بیشتر از سفر