چهارمین جشنواره زمستانی طنطورا میزبان بزرگ‌ترین رویدادهای فرهنگی و هنری است

در جشنواره زمستانی طنطورا، بازدیدکنندگان می‌توانند سوار بر بالن از چشم‌انداز وسیع و خیره‌کننده العلا لذت ببرند

چهارمین دوره جشنواره «زمستان در طنطورا» در العلای عربستان سعودی در حال برگزاری است. این جشنواره که از ۲۲ دسامبر آغاز شده، تا ۲۲ ژانویه ادامه خواهد داشت و مجموعه‌ای از نمایش‌های سنتی، انواع سرگرمی‌ها، موسیقی‌های هیجان‌انگیز و جشنواره غذا است که مناظر، صدا و طعم‌های العلا را به اشتراک می‌گذارد.

در طول این رویداد یک ماهه، بیش از ۲۰۰ نوازنده و یک ارکستر زنده در کنار برخی از محبوب‌ترین هنرمندان سعودی و منطقه، تلفیقی از موسیقی‌های محلی و منطقه‌ای را اجرا خواهند کرد.

مجید المهندس، یکی از خوانندگان معروف عراق، هم در این رویداد حضور دارد. العربیه انگلیسی به نقل از او نوشت: «من به قدرت موسیقی و نقشی که در اشاعه فرهنگ ایفا می‌کند، ایمان دارم. اجرا در جشنواره زمستانی طنطورا فرصتی است تا در رشد موسیقی و فرهنگ عربستان سعودی مشارکت داشته باشم و من از این بابت خوشحالم.»

در جشنواره زمستانی طنطورا، بازدیدکنندگان می‌توانند سوار بر بالن از چشم‌انداز وسیع و خیره‌کننده العلا لذت ببرند. علاوه بر این، مجموعه‌ای از رستوران‌های عادی تا لوکس و از نام‌های مشهور جهان با پس‌زمینه هگرا، میراث جهانی یونسکو، آماده ارائه سرویس به بازدید کنندگان‌اند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

از جمله فعالیت‌های تجربی که شرکت‌کنندگان در جشنواره می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند، باغبانی دوست‌دار محیط زیست از طریق مشارکت در کارگاه‌های رایگانی است که موضوع‌هایی چون کاشت سبزیجات، ایجاد نهالستان‌ و کمپوست را آموزش می‌دهند. به عنوان بخشی از این جلسات، مهمانان در یک تجربه آموزشی چندجانبه شرکت خواهند کرد تا ضمن پیاده‌روی در باغ‌ها، از فرصت تماشای مجموعه متنوعی از حیوانات از مرغ و بز و گوسفند تا طاووس بهره‌مند شوند.

العلا از شهرهای استان مدینه عربستان سعودی است که در شمال غربی این کشور واقع است. این شهر که در چند سال اخیر مرمت و بازسازی شده، اولین سایت میراث جهانی یونسکو در پادشاهی سعودی به نام هگرا (الحجر) را در خود جای داده است.

العلا با نشانه‌های تاریخی غنی و طبیعت بکر خود در دل تخته‌سنگ‌ها و تپه‌های شنی، شاهکارهای بی‌نظیری به بینندگان خود نشان می‌دهد. این منطقه از دیرباز پلی بین تمدن شرق و غرب و میعادگاهی برای گفت‌وگوی فرهنگ و تمدن بوده است.

در راستای خط مشی اقتصادی عربستان سعودی مبنی بر کاهش اتکا به نفت، این شهر به یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور تبدیل خواهد شد.

بیشتر از سفر