دادگاه اسپانیا به شکیرا دستور داد در جلسه محاکمه حاضر شود

دادستان‌های مالیاتی اسپانیا از دادگاه خواسته‌اند این خواننده را به ۸ سال زندان و پرداخت مبلغ ۲۴ میلیون یورو محکوم کند

یک دادگاه اسپانیایی به شکیرا اعلام کرد که لازم است در جلسه رسیدگی به پرونده فرار مالیاتی حاضر شود- Facebook/Shakira

یک دادگاه اسپانیایی به شکیرا، فوق ستاره موسیقی کلمبیایی اعلام کرد که لازم است در جلسه رسیدگی به پرونده فرار مالیاتی حاضر شود. هنوز تاریخ برگزاری این دادگاه مشخص نشده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دادستان بارسلونا در ماه ژوئیه اعلام کرد که پس از رد ادعاهای شکیرا در مورد اتهامات فرار مالیاتی، احتمالا محکومیت بیش از هشت سال زندان و جریمه نقدی نزدیک به ۲۴ میلیون یورو در انتظار او خواهد بود.

دادگاه اسپانیا این خواننده ۴۵ ساله را متهم می‌کند که از اداره مالیات اسپانیا ۱۴.۵ میلیون یورو بابت درآمدی که بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ به دست آورده، کلاهبرداری کرده است.

دادستان‌ها می‌گویند شکیرا در سال ۲۰۱۱ زمانی که رابطه‌اش با جرارد پیکه، مدافع باشگاه بارسلونا علنی شد، به اسپانیا نقل مکان کرد، اما تا سال ۲۰۱۵ به این کشور مالیات نپرداخت.

این زوج که دو فرزند دارند، در ماه ژوئن از جدایی خود خبر دادند و سپس در ۱۹ سپتامبر، دادگاه بارسلونا بر اساس حکم دادگاهی که به تازگی علنی شده است، این خواننده را به دلیل شش جرم مالیاتی مورد اتهام قرار داد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

شکیرا در مصاحبه‌ای که هفته گذشته انجام داد، گفت که مطمئن است رفتار درستی داشته و به اداره مالیات اسپانیا بدهکار نیست. او گفت: «این اتهامات نادرست است. زمانی که من و جرارد با هم قرار می‌گذاشتیم، من در یک تور جهانی بودم. بیش از ۲۴۰ روز را در خارج از اسپانیا گذراندم، بنابراین هیچ راهی وجود نداشت که به عنوان مقیم آن کشور واجد شرایط باشم و بخواهم مالیات بپردازم.»

او تاکید کرد: «مقامات مالیاتی اسپانیا که دیدند من با یک شهروند آن کشور در رابطه‌ام و درآمد خوبی دارم، تصمیم گرفتند برای خودشان فرصتی برای کسب پول ایجاد کنند.»

وکلای شکیرا گفته‌اند که او تا سال ۲۰۱۴ بیشتر درآمد خود را از تورهای بین‌المللی به دست می‌آورد و هنگامی که در سال ۲۰۱۵ به طور تمام‌وقت به اسپانیا نقل مکان کرد، به تمام تعهدات مالیاتی خود عمل کرده است. این خواننده می‌گوید ۱۷.۲ میلیون یورو به مقامات مالیاتی اسپانیا پرداخت کرده و هیچ بدهی معوقی ندارد.

با این حال،‌ دادگاه بارسلونا در ماه مه درخواست تجدیدنظر این خواننده را رد کرد و هنوز مشخص نیست که درنهایت او مجبور به پرداخت این مبلغ خواهد شد یا نه.

بیشتر از زندگی