وزیر صنایع و تجارت روسیه خوردن حشرات را به مردم توصیه کرد

پیش‌بینی می‌شود که تولید ناخالص داخلی روسیه در سال جاری میلادی ۱۱ درصد کاهش یابد و نرخ تورم به ۲۲ درصد برسد

وزیر صنایع و تجارت روسیه گفت شاید لازم باشد مردم مصرف گوشت را کاهش دهند-Alexey NIKOLSKY / POOL / AFP

یک مقام رسمی روسیه باتوجه به ادامه تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور به دلیل حمله به اوکراین به مردم توصیه کرد، ممکن است لازم باشد مصرف گوشت را کاهش دهند و به جایگزین‌های گوشت مانند حشرات و پروتئین گیاهی روی آورند.

دنیس مانتوروف، که وزیر صنایع و تجارت روسیه هم هست در نمایشگاه محصولات غذایی در سوچی گفت که به بررسی گزینه‌های جایگزین گوشت ادامه می‌دهد. او با معرفی که نشان تجاری محصولات پروتئین گیاهی هم گفت که «واقعا دشوار است طعمش را از گوشت حیوانی تشخیص بدهید».

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به گزارش نیویورک‌پست، روسیه در حال حاضر به کمبود منابع غذایی دچار نیست. اما شورای اتحادیه اروپا پیش‌بینی می‌کند که تولید ناخالص داخلی این کشور در سال جاری میلادی ۱۱ درصد کاهش یابد و نرخ تورم به ۲۲ درصد برسد. به هر ترتیب روسیه، غرب را مسئول کمبود منابع غذایی معرفی می‌کند. اما آمریکا می‌گوید که تحریم‌ها منابع غذایی را هدف نمی‌گیرد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا روسیه را متهم کرده بود که با بستن بنادر اوکراین از غذا به عنوان سلاح استفاده می‌کند.

وزیر صنایع و تجارت روسیه در ادامه با اشاره به منابع پروتئین موجود در برخی کرم‌ها، گفت، باید ذهنیت خود را تغییر دهیم، «شاید از طعمش خوشتان آمد.»

بیشتر از جهان