«اسطوره راک‌ اند‌‌ رول» چطور از حمله در پمپ بنزینی جلوگیری کرد

بر اساس گزارش‌ها، این واقعه چند هفته پیش از مرگ پریسلی، ۴۵ سال پیش در چنین روزی، رخ داد

فیلم اخیر باز لورمن درباره زندگی‌نامه‌ پریسلی دوباره این خواننده را در کانون توجه قرار داد - elvis.com.au

الویس پریسلی یک بار برای دفاع از غریبه‌ای که مهاجمان در پمپ بنزین او را دوره‌ کرده بودند، از کاراته استفاده کرد.

پریسلی که ۴۵ سال پیش در چنین روزی [۱۶ اوت] درگذشت، چند هفته پیش از مرگ، برای کمک به مردی که در آن جدال گیر افتاده بود، از لیموزین خود بیرون پرید.

«سلطان راک‌اندرول» اولین بار هنگام خدمت سربازی به کاراته علاقه‌مند شد و در سال ۱۹۷۴، در این ورزش رزمی کمربند مشکی گرفت.

به گزارش مجله فار اوت (Far Out)، این واقعه دیروقت شب در ویسکانسین رخ داد. وقتی خودرو پریسلی پشت چراغ قرمزی ایستاده بود، او متوجه مرد جوانی شد که دو نفر دیگر در محوطه جلو یک پمپ بنزین او را گرفته بودند.

او با مقاومت در برابر خواسته محافظانش که همراه او در خودرو بودند، در لحظه حرکت خودرو، از آن بیرون پرید.

دیک گراب یکی از محافظانی که در آن لیموزین همراه او بود، گفت: «داشتم سکته می‌کردم. خدایا، الویس وسط یک درگیری خیابانی از خودرو بیرون پرید؛ بدون آنکه به ما خبر دهد. می‌خواهد چه کند. لعنتی، ممکن بود تیر بخورد.»

در این سفر، یک مامور پلیس به نام تام مک‌کارتی نیز همراه الویس بود و به یاد دارد چطور الویس در حالت آماده‌باش کاراته پشت سر آن مردان رفت و گفت: «از پس هر دو شما برمی‌آیم.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اما درگیری پیش نیامد و نوجوانانی که به آن پسر حمله کرده بودند، مات و مبهوت شدند. الویس در نهایت اوضاع را آرام کرد و با آن‌ها دست داد.

در این میان پسر ۱۷ ساله‌ای که هدف حمله قرار گرفته بود، به درون محوطه دوید تا به دوستانش خبر بدهد الویس پریسلی در پمپ‌بنزین حضور دارد.

الویس پریسلی ۱۶ اوت ۱۹۷۴، درست چند هفته بعد از این حادثه عجیب، در اثر ایست قلبی درگذشت.

فیلم اخیر باز لورمن درباره زندگی‌نامه‌ پریسلی دوباره این خواننده را در کانون توجه قرار داد. از جمله شمار کسانی که یاد می‌گیرند آهنگ‌های این نوازنده را با گیتار بنوازند، جهش یافت.

شرکت فندر گزارش داد بعد از نمایش فیلم «الویس»، شمار کاربرانش که ترانه‌های پریسلی شامل «مشکلی نیست» (All Right)، «راک در زندان» (Jailhouse Rock)، «هتل دل‌شکستگان» (Heartbreak Hotel)و «عشق سوزان» (Burning Love) را می‌نوازند، دو برابر شده است.

لورمن که این فیلم را کارگردانی کرد، می‌گوید مدت فیلم در اصل چهار ساعت بود.

کلاریس لافری در پایین امتیاز چهار ستاره‌ای فیلم «الویس» در بخش نقد فیلم ایندیپندنت، نوشت: «فیلم زندگی‌نامه‌ای داغ و وسوسه‌کننده لورمن دوباره سلطان را در کانون توجه قرار داد.»

آستین باتلر نقش پریسلی را بازی کرد و لوری گفت که او «جوهره وصف‌ناپذیر و تقطیرناپذیر الویس را هم‌زمان با ویژگی‌های مغناطیسی، آرامش و تندی او» در آورد.

این فیلم جدید که کل ژوییه روی پرده بود، از ۸ اوت در پرایم ویدیو در دسترس است.

© The Independent

بیشتر از موسیقی