کدام ستاره گران‌ترین لباس‌عروس را پوشید؟

فهرستی از گران‌ترین لباس‌عروس‌ها بین ستارگان مشهور دنیای سرگرمی و ورزش

سرنا ویلیامز، ستاره آمریکایی تنیس، بیشترین هزینه را برای لباس عروسی‌اش داشته است - Combo/instagram/lwn_magazine/michael5inco/AFP/katemiddleton.closet/vogueweddings

مردم همیشه درباره زندگی افراد مشهور کنجکاوند و دانستن کوچک‌ترین جزئیات مرتبط با آن‌ها به‌ویژه برای طرفدارانشان همیشه جالب است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

از اینکه هر ستاره چه عمل‌های جراحی زیبایی انجام داده گرفته تا اینکه هرکدام با چه کسی در ارتباطند و اینکه آیا آن ارتباط سرانجامی دارد و اگر دارد، در مراسم عروسی آن‌ها چه می‌گذرد؛ و این‌جا است که پرسش‌هایی درباره لباس‌عروس و قیمت آن به ذهن مخاطبان خطور می‌کند.

در ادامه به فهرستی از گران‌ترین لباس‌عروس‌های ستارگان که وب‌گاه خبری نشنال‌نیوز بر اساس بررسی پژوهشگران شرکت مالی «مرکانت کش ادونس» (Merchant Cash Advance) منتشر کرد، می‌پردازیم.

آریانا گرانده

نفر اول این فهرست آریانا گرانده است. اما نه اینکه لباس او از همه گران‌تر بوده باشد؛ بلکه در این فهرست، گرانده، ستاره ایتالیایی-آمریکایی، برای خرید لباس‌عروسش کمترین هزینه را پرداخت کرده است. شاید هم دلیلش این باشد که روز گذشته، ۲۶ ژوئن، تولد ۲۹ سالگی این خواننده جوان و هنرمند محبوب بود.

گرانده در سال ۲۰۲۱ با دالتون گومز ازدواج کرد و برای مهمانی باشکوه عروسی خود، لباسی سفارشی به قیمت ۱۵۰ هزار دلار کار دست ورا ونگ، طراح مشهور چینی، به تن کرد؛ لباس ابریشمین بدون بند با کمر امپراتوری و یقه دکولته و پشت باز، به همراه توری که از پاپیون روی سر شروع می‌شد و تا روی شانه‌ها ادامه داشت.

مگان مارکل، دوشس ساسکس

رتبه دوم از آخر که نسبت به گرانده، برای سفارش و خرید لباس‌عروسش بیشتر هزینه کرد، به مگان مارکل، همسر شاهزاده هری، تعلق می‌گیرد.

لباس‌عروس مارکل در سال ۲۰۱۱ با طراحی و دوخت کلیر ویت کلر، مدیر خلاقیت نشان تجاری ژیوانشی، آماده شد که ۲۶۵ هزار دلار هزینه برداشت.

این لباس ابریشمی زیبا که دوخت آن دور از چشم رسانه‌های خبری و طی پنج ماه انجام شد، یقه‌ای قایقی، آستین‌های سه‌چهارم و دامنی با سه لایه زیرین داشت و تور عروس سادگی لباس را جبران می‌کرد؛ توری به عرض سه متر و درازی پنج متر که نقش کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا، گل وینترسوییت باغ کاخ کنزینگتون و همچنین خشخاش کالیفرنیایی، نمادی از زادگاه عروس، روی آن با دست گلدوزی شده بود.

دوخت این لباس مجلل بیش از ۵۰۰ ساعت به درازا کشید و جالب است بدانید تکه‌ای پارچه آبی‌رنگ از لباسی که مگان در اولین قرار ملاقاتش با شاهزاده پوشید، به این تور تاج اضافه شده بود.

امل کلونی

امل کلونی، همسر ۴۴ ساله جورج کلونی، برای عروسی افسانه‌ای‌ خود با ستاره کهنه‌کار هالیوود در سال ۲۰۱۴، لباسی به ارزش ۳۸۰ هزار دلار کار اسکار دلا رنتا، طراح مشهور فقید، به تن کرد.

لباس‌عروس امل از جنس پارچه لطیف ابریشم عاج و مزین به تور تاج شنتیلی به درازی ۱۲.۸ متر بود. لباسی باشکوه با سینه پوشیده از منجق‌دوزی‌های دست‌دوز و کریستال که به جز طراحی، خیاطی و جنس خیره‌کننده لباس و اینکه چه کسی آن را پوشید، از این جهت هم که آخرین لباسی بود که دلا رنتا پیش از مرگش آماده کرد، اهمیت بسزایی دارد.

کیت میدلتون، دوشس کمبریج

لباس کیت میدلتون در مراسم ازدواجش با شاهزاده ویلیام در سال ۲۰۱۱ که او را به دوشس کمبریج تبدیل کرد، بدون شک یکی از مشهورترین و بحث‌برانگیزترین لباس‌عروس‌های جهان به شمار می‌آید.

این لباس کار دست سارا برتون، طراح کاربلد بریتانیایی و مدیر خلاق نشان تجاری الکساندر مک‌کویین، بود. لباسی به ارزش ۴۳۴ هزار دلار، پوشیده از تور دست‌دوز با نقش خار مریم، رز، نرگس و شبدر که روی آن گلدوزی شدند تا نماد سرزمین‌های بریتانیا و چهار کشور انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند باشند. تور تاج این لباس عروس ۲.۷ متر طول داشت.

گفته می‌شود خیاطانی که لباس را آماده می‌کردند، می‌بایست هر ۳۰ دقیقه دستان خود را می‌شستند تا از پاکیزه نگه داشتن پارچه مطمئن باشند. همچنین سوزن‌های دوخت باید هر سه ساعت تعویض می‌شدند تا در تیزی و دقت آن‌ها مشکلی وجود نداشته باشد.

کیم کارداشیان

کیم کارداشیان، ستاره میلیاردر ارمنی-آمریکایی، برای ازدواج با کانیه وست، خواننده سیاهپوست آمریکایی، در سال ۲۰۱۴، لباس‌عروسی با طراحی ریکاردو تیشی از نشان تجاری ژیوانشی به قیمت ۵۰۰ هزار دلار به تن کرد.

این لباس‌عروس گران‌قیمت با پشت باز، سینه پوشیده و کمربند مروارید، دارای آستین‌های بلند و لایه‌ای توری در سراسر لباس بود.

ویکتوریا سوارفسکی

ویکتوریا سوارفسکی، خواننده اتریشی ۲۸ ساله، برای سفارش لباس عروسی‌ تصمیم گرفت به سراغ مایکل سینکو، طراح اهل دبی، برود تا لباسی به قیمت یک میلیون دلار برای او آماده کند.

لباس پرزرق‌و‌برق ویکتوریا سوارفسکی، کسی که وارث شرکت بزرگ کریستال مشهور پدرش نیز هست، آستین‌های توری بلند، پشت باز، تور تاجی به طول هشت متر و دامنی مزین به ۵۰۰ هزار قطعه کریستال داشت که یک‌یک آن‌ها با دست به لباس دوخته شده بودند. با توجه به تعداد کریستال‌های استفاده‌شده در لباس، به نظر می‌رسد که وزن کلی آن می‌بایست چیزی بیش از ۴۵ کیلوگرم بوده باشد.

سرنا ویلیامز

سرنا ویلیامز، تنیس‌باز مشهور آمریکایی، در آخر فهرست اما در رتبه نخست قرار می‌گیرد. به این معنی که او برای لباس‌عروس خود بیشترین هزینه را پرداخت: ۳.۵ میلیون دلار.

این ستاره تنیس برای مراسم عروسی‌ خود با الکسیس اوهانیان در سال ۲۰۱۷، لباسی دکولته و بدون آستین با دامنی بزرگ و شنل توری با دست مهره‌دوزی‌شده به تن کرد که کار سارا برتون و از نشان تجاری الکساندر مک‌کویین بود.

آن‌طور که ویلیامز در رسانه‌های اجتماعی ادعا کرد، برای پیدا کردن مدل لباس عروس دلخواهش با آنا وینتور از مجله ووگ مشورت گرفت که به سفارش لباس به سارا برتون منتهی شد.

بیشتر از زندگی