درآمدهای میلیون دلاری مدل‌های مشهور از بلا حدید تا کندال جنر

دیگر این تصورهای کهنه و منسوخ را که مدل‌ها درآمدی ندارند، دور بیندازید

مدلینگ آن‌قدر می‌تواند پرسود باشد که برخی مدل‌ها تنها برای تبلیغ یک نشان تجاری، مبلغ‌های شش رقمی دستمزد می‌گیرند - Combo/ Getty Images via AFP/ AFP

بلا حدید، چهره تازه جواهرات سواروسکی معرفی شده و این به معنای آن است که این سوپر‌مدل فلسطینی-هلندی می‌تواند یک نشان تجاری دیگر را به فهرست قراردادهای بزرگش اضافه کند.

البته هیچ‌کدام از دو طرف این قرارداد تاکنون درباره مبلغ معامله سخن نگفته‌اند، اما با نگاهی به پیشینه این مدل ۲۵ ساله مشهور و بیش از ۵۰ میلیون دنبال‌کننده‌اش در اینستاگرام، می‌شود حدس زد که قرارداد پرسودی بوده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

با وجود این کلیشه کهنه بین مردم که شغل مدلینگ را یک وقت تلف کردن بیهوده می‌دانند، باید گفت این کار آن‌قدر می‌تواند پرسود باشد که برخی مدل‌ها تنها برای تبلیغ و ارتقای یک نشان تجاری، مبلغ‌های شش رقمی دستمزد می‌گیرند و همین درآمد خالصی بالغ بر ده‌ها میلیون دلار را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد.

برای این‌که بتوانید تصور بهتری از میزان درآمد مشهورترین و بهترین مدل‌های جهان داشته باشید، در اینجا به پنج مورد از پردرآمدترین مدل‌ها در ۱۲ ماه گذشته نگاهی می‌اندازیم.

۵. جی‌جی حدید: ۹ میلیون‌دلار

جی‌جی حدید، سوپر مدل فلسطینی-هلندی ۲۷ ساله و خواهر بزرگ‌تر بلا حدید است که ثروتی حدود ۲۹ میلیون دلار دارد. او تمام این پول را از شغل مدلینگ و نمایش‌های مد، قرارداد و همکاری با نشان تجاری میبی‌لاین و همچنین همکاری با ویکتوریا سیکرت (با درآمد سالانه یک میلیون دلار) با عنوان فرشته این نشان تجاری کسب کرده است.

تصویر جی‌جی حدید روی جلد مجله‌های مشهور فراوانی نشسته است و این موضوع همچنان ادامه دارد. شورای مد بریتانیا در سال ۲۰۱۶، لقب «مدل بین‌المللی سال» را به او داد و از آن زمان تاکنون، این مدل پرکار توانسته است با نشان‌های تجاری سرشناسی چون گس، تام‌فورد، بالمین، میسونی، موسکینو و ایزابل مارانت همکاری داشته باشد. او همان سال، با نشان تجاری تامی هیلفیگر، برای راه‌اندازی یک خط پوشاک همکاری کرد و ماه گذشته نیز، از خط تولید پوشاک خودش که به‌زودی از آن رونمایی می‌کند، خبر داد.

درآمد جی‌جی حدید در سال ۲۰۲۱، مبلغ ۹ میلیون دلار تخمین زده شده است.

۴. رزی هانتینگتون وایتلی: ۹ میلیون‌دلار

این مدل بریتانیایی، ثروتی بالغ بر ۳۰ میلیون دلار دارد که از شغل مدلینگ و خط تولید لباس ‌زیر زنانه او در همکاری با خرده‌فروشی مارکس ‌اند اسپنسر بوده است. البته این همکاری، به‌تازگی تولید عطر و لباس شنای این مدل و بازیگر مشهور را نیز پوشش می‌دهد.

هانتینگتون وایتلی در دورانی که اولین فرزندش را باردار بود، خط تولید لوازم آرایشی‌اش را با عنوان Rose Inc به راه انداخت که این کار به معنی درآمدی مضاف بر همکاری و مدلینگ برای نشان‌های تجاری مشهوری مانند رالف لورن و بلومینگ‌دیلز بود. در نتیجه درآمد سالانه او دست‌کم ۹ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

۳. کارا دلوین: ۱۹ میلیون‌دلار

این سوپر مدل بریتانیایی که از ابتدا در خانواده‌ای ثروتمند متولد شده و رشد یافته است، بیش از ۳۷ میلیون دلار در حساب بانکی‌اش دارد. از زمان امضای قرارداد با استورم ‌منیجمنت در سال ۲۰۰۹، دلوین با بسیاری از نشان‌های تجاری مطرح دنیا، ازجمله فندی، دولچه‌گابانا، شنل و لویی ویتون همکاری داشته است. او در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ در رویداد جوایز مد بریتانیا، عنوان مدل سال را کسب کرد.

با آن‌که این مدل ۲۹ ساله در زمینه‌های هنری دیگر هم قدم‌های ریز و درشتی برداشته و موفق هم بوده است، اما همکاری او با نشان‌های تجاری بربری، ایو سن لوران و تگ هویر به این معناست که درآمد او از شغل مدلینگ در سال گذشته بیش از ۱۹ میلیون دلار بوده است.

۲. آدریانا لیما: ۳۰ میلیون‌دلار

ثروت این سوپر مدل برزیلی که این روزها در دوران حاملگی‌اش به سر می‌برد، بیش از ۹۵ میلیون دلار تخمین زده می‌شود و بیشتر این مبلغ از همکاری با ویکتوریا سیکرت با ‌عنوان فرشته این نشان تجاری بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۸ بوده است.

مجله فوربس، آدریانا لیما را در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، دومین مدل پردرآمد دنیا معرفی کرد که از همکاری پرسود این هنرمند ۴۰ ساله با نشان‌های تجاری پوما، میبی‌لاین و ساعت IWC ناشی می‌شد.

در سال ۲۰۲۱ درآمد لیما بالغ بر ۳۰ میلیون دلار برآورد شده است.

۱. کندال جنر: ۴۰ میلیون‌دلار

اگرچه می‌دانیم کندال جنر در خانواده‌ای جنجالی و ثروتمند به دنیا آمده است، اما اکنون درآمدش به‌تنهایی می‌تواند چندین نسل را از پول بی‌نیاز کند. مجله فوربس در سال ۲۰۱۸، برای نخستین بار او را پردرآمدترین مدل جهان معرفی کرد و درآمدش در همان سال را بیش از ۲۲ میلیون دلار تخمین زد. در ضمن این مبلغ مربوط به دوره‌ایی بود که کندال جنر در تبلیغات پپسی شرکت کرده و به‌خاطر این‌که در این ویدیوی تبلیغاتی به یک افسر پلیس در تظاهرات پپسی تعارف می‌کرد، مورد انتقاد فراوان قرار گرفته بود و حتی شرکت پپسی آن تبلیغ را حذف کرد.

بیشتر ثروت این مدل ۲۶ ساله از همکاری با نشان‌های تجاری خوش‌نامی چون فندی، مارک جیکوبز و استه لادر و صد البته پست‌های او در صفحه‌های اجتماعی‌ نشات می‌گیرد. او با داشتن بیش از ۲۰۰ میلیون دنبال‌کننده در اینستاگرام، برای هر پست مبلغی حدود ۷۰۰ هزار دلار دریافت می‌کند.

کندال جنر، سال گذشته ۴۰ میلیون دلار درآمد داشت و همین، او را به پردرآمدترین مدل برای سومین سال متوالی تبدیل کرد.

 

بیشتر از زندگی