فرزندان ایلان ماسک چه کسانی هستند؟

ماسک پس از مرگ فرزندش برای پدر شدن بارها از علم پزشکی کمک گرفته است

ماسک پدر شش پسر و یک دختر است-Theo Wargo /Getty Images via AFP

نسل ایلان ماسک به رشد خود ادامه می‌دهد. غول تسلا و شریک گاه‌ و‌بیگاه زندگی او، گرایمز، در دسامبر ۲۰۲۱ مخفیانه به فرزند دوم خود، دختری به نام اگزا دارک سایدریل که از طریق رحم جانشین متولد شد، خوشامد گفتند. 
این کودک با نام غیرمعمولش که اغلب با نام «وای» (Y) خطاب می‌شود به شش فرزند دیگر ماسک می‌پیوندد: گریفین، خاویر، کای، ساکسون، دامیان و ایکس. 
در ادامه با فرزندان این تاجر میلیاردر و مادرانشان آشنا شوید: 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

نوادا الکساندر ماسک 

پس از ازدواج در ژانویه ۲۰۰۰، ماسک و نویسنده کانادایی، جاستین ویلسون، در سال ۲۰۰۲ صاحب فرزندی به نام نوادا الکساندر شدند. نوادا در ۱۰ هفتگی بر اثر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد یا SIDS درگذشت. 
 

گریفین و خاویر ماسک 

ماسک و ویلسون پس از از دست دادن فرزند اول خود به روش لقاح مصنوعی یا آی‌وی‌اف روی آوردند تا خانواده خود را بزرگ‌تر کنند. ویلسون دو پسر دوقلو گریفین و خاویر ماسک را در آوریل ۲۰۰۴ به دنیا آورد. پسرها اکنون ۱۷ سال دارند. 
 
کای، ساکسون و دامیان ماسک 

این زوج سابق همچنین از روش لقاح مصنوعی یا آی‌وی‌اف برای خوش‌آمدگویی به پسران سه‌قلویشان کای، ساکسون و دامیان در ژانویه ۲۰۰۶ استفاده کردند. این سه پسر اکنون ۱۶ سال دارند. 
 ماسک و ویلسون در سال ۲۰۰۸ از هم جدا شدند و حضانت مشترک پنج پسر خود را دارند. 
 
X AE A-XII  ماسک 

ماسک پس از ازدواج با تالوله رایلی، ستاره «وست ورلد» و رابطه کوتاهی با امبر هرد، در ماه می ۲۰۱۸ با گریمز، خواننده، آشنا شد. او پسرشان X AE A-XII را در می ۲۰۲۰ به دنیا آورد. X اکنون یک ساله است. 
 
ایکس  در ابتدا X Æ A-۱۲ نام داشت، اما «Æ» و «۱۲» به‌دلیل اینکه بخشی از الفبای انگلیسی نبود، قوانین کالیفرنیا را نقض کردند و والدینش مجبور شدند نام او را تغییر دهند. 

در سپتامبر ۲۰۲۱ گزارش شد که ماسک و گریمز از هم جدا شدند. 

اگزا دارک سیدرال ماسک  

گرایمز در مارس ۲۰۲۲ فاش کرد که او و بنیانگذار اسپیس‌اکس صاحب اولین دخترشان، اگزا دارک سیدرال ماسک (Exa Dark Sideræl)، از طریق رحم جانشین شده‌اند. آن‌ها پس از اینکه فرزند دیگرشان X نامگذاری شد، به دخترشان لقب Y دادند. 
 گرایمز در مصاحبه با نشریه ونیتی فر از ماسک به‌عنوان «دوست پسر» خود یاد کرد، اگرچه رابطه‌شان را «سیال» خواند. با این حال ساعاتی پس از انتشار داستان تیتر یک آن‌ها، او در توییتی نوشت که دوباره از هم جدا شده‌اند.

بیشتر از زندگی