گران‌ترین آرایشگرهای دنیا چه کسانی هستند؟

گران‌ترین مدل موی جهان با دستمزد ۱۶۳۰۰ دلار آمریکا بود که در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد

آرایشگر بریتانیایی، استوارت فیلیپس برای  کوتاه کردن مو ۱۶۳۰۰ دلار دستمزد گرفت-twitter/StuartPhillips

دیگر دوره‌ای که رسیدگی به ظاهر و با مد روز پیش‌رفتن فقط به افراد مشهور محدود می‌شد، گذشته است. این روزها افراد عادی هم می‌کوشند یک آرایشگر فوق‌العاده برای خودشان استخدام کنند. اما هنر جادویی آرایشگری در دستان هرکسی یافت نمی‌شود. در ادامه مروری خواهیم داشت بر فهرست ۱۰ نفر از گران‌ترین آرایشگران جهان.

کسی که در صدر فهرست گران‌ترین آرایشگران جهان جا می‌گیرد و دستمزد او با فاصله بسیار، از دیگر آرایشگران لوکس جهان بیشتر است، آرایشگر بریتانیایی، استوارت فیلیپس، است که برای مو کوتاه کردن ۱۶۳۰۰ دلار دستمزد گرفت و از مشتریان مشهور او می‌توان «بنیسیو دل‌تورو» را نام برد. او جز کوتاه کردن و رسیدگی به موها، خدماتی مانند ناهار و ماساژ هم به مشتری‌هایش ارائه می‌دهد.

چنان که در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شده است، در ۲۹ اکتبر سال ۲۰۰۷، گران‌ترین آرایش مو با دریافت مبلغ ۸۰۰۰ پوند انگلستان، برابر با ۱۶۳۰۰ دلار آمریکا، انجام شد که رکورد گران‌ترین آرایش مو را در جهان ثبت کرد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

رکورد انجام این آرایش مو متعلق است به این آرایشگر بریتانیایی که در لندن زندگی می‌کند. او از سال ۲۰۰۴ به‌ عنوان آرایشگر رسمی جوایز تلویزیونی آکادمی بریتانیا شناخته می‌شود. مشتری این آرایشگر مشهور و کسی که این مدل مو روی او پیاده شد، زنی ایتالیایی به ‌نام بورلی لاتئو بود که از نتیجه کار هم ابراز خوشحالی زیادی کرد و گفت که این مدل مو به مبلغی که برای آن هزینه کرده بود، واقعا می‌ارزید، چون دقیقا همان چیزی بود که می‌خواست: «یک مدل موی بی‌نظیر.»

البته خدمات ارائه شده به این خانم ایتالیایی، فقط محدود به رفتن به آرایشگاه و کوتاه کردن موها نبود. بورلی لاتئو با بلیت درجه‌یک هواپیما از ایتالیا به انگلستان سفر کرد، با لیموزین از او استقبال شد، و در ادامه با نهار و شامپاین و هرچیزی که خانم لتئو می‌خواست، از او پذیرایی شد. در تمام طول روز هم از همراهی خود آقای فیلیپس برخوردار بود؛ هرچند، انجام این آرایش موی گران بیش از یک ساعت طول نکشید. از دیگر خدماتی که به این مشتری حساس در سالن آرایش استورات فیلیپس ارائه شد، رسیدگی به موهای او با محصولات سفارشی لورئال و سشوار روی موهای او بود.

این خانم ایتالیایی ثروتمند، مشاور املاکی بازنشسته با میلیون‌ها دلار سرمایه است. ظاهرا، خانم لاتئو پیش از این به مشهورترین سالن‌ها در سراسر ایتالیا سر زده بود، اما هیچ‌وقت راضی بیرون نیامده بود. نکته جالب این است که خانم لاتئو سه بار و در زمان‌های مختلف این آرایش موی ۱۶۳۰۰ دلاری را روی موهایش پیاده کرده است. این سرمایه‌دار ایتالیایی آن‌قدر از کار آرایشگرش راضی بوده است که از این‌ که مشتری دائم این آرایشگر گران باشد، نه‌تنها گله‌ای ندارد، که خوشحال است.

نفر دوم در فهرست گران‌ترین آرایشگران جهان، روسانو فرتی، آرایشگر ایتالیایی است که برای هر کوتاهی و آراستن مو ۱۶۰۰ دلار دریافت می‌کند. او دارای مجموعه‌ای از سالن‌های آرایشگری در بخش‌های مختلف دنیا، از خاورمیانه تا اروپا و آمریکا است. از جمله مشتریان مشهور او هم می‌توان به «آنجلینا جولی» و «لیدی‌گاگا» اشاره کرد.

نفر سوم این فهرست، تد گیبسون، آرایشگر آمریکایی چهره‌های معروف دنیای سرگرمی است که برای هر مدل مو از ۹۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار دستمزد می‌گیرد. از جمله مشتریان مشهور او می‌توان «آن هتوی» را نام برد.

آرایشگر چهارم در فهرست گران‌ترین آرایشگران جهان، اورلاندو پیتا است با دستمزد هزار دلاری که حضور «مدونا» و «جولین مور» را به‌عنوان مشتری در کارنامه‌اش دارد. این آرایشگر به دلیل طراحی مدل‌های متفاوت مو در نمایش‌های مد مشهور است.

نفر پنجم این فهرست، سالی هرشبرگر، آرایشگر برجسته آمریکایی با دستمزد ۸۰۰ دلار است که تجربه آراستن موهای «تام کروز» و «هیلاری کلینتون» را دارد.

داوود بابایی، آرایشگر ایرانی-آمریکایی، جایگاه ششم را در فهرست بهترین و گران‌ترین آرایشگران جهان دارد. او سال گذشته و در سن ۴۸ سالگی به‌دلایل نامشخص درگذشت. او با ‌عنوان «پادشاه حلقه‌های مو» شناخته می‌شد و برای هر آرایش مو، ۶۵۰ دلار دریافت می‌کرد. از مشتریان مشهور او می‌توان «اسکارلت جوهانسون» و «کیت هادسون» را نام برد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by David Babaii (@davidbabaii)

نفر هفتم این فهرست ۱۰ نفره، کریس مک‌میلان است با دستمزد ۶۰۰ دلاری که از معروف‌ترین کارهای او در زمینه آراستن مو می‌توان به مدل موی «ریچل گرین» در مجموعه «فرندز» اشاره کرد.

سرژ نرمان، آرایشگر فرانسوی، کسی است که با دستمزد ۵۰۰ دلار، جایگاه هشتم را از آن خود کرده است. میان مشتریان مشهور او، نام «جسیکا پارکر» و «الن بارکین» به چشم می‌خورد.

نفر نهم این فهرست، اوریب کانالس با دستمزد ۴۰۰ دلاری و مشتریانی مانند «جنیفر لوپز» است که در رزومه کاری‌اش هرگز رنگ‌کردن مو در کار نبوده است و تمرکزش همیشه بر کوتاه کردن و آراستن مو بوده ‌است. او در سال ۲۰۱۸ فوت کرد.

نفر دهم شاید از نظر دریافت دستمزد شباهت چندانی به دیگر افراد این فهرست نداشته باشد. دستمزد کن مودستو معمولا از ۳۰ دلار شروع می‌شود، اما این‌ که سلطان حسن البلقیة، حاکم برونئی، ۲۳ هزار دلار به او می‌پردازد و خرج می‌کند تا او را برای خدمات کوتاه کردن و رسیدگی به موهایش از سنگاپور به لندن بیاورد، او را به یکی از مشهورترین و گران‌ترین آرایشگران جهان تبدیل می‌کند.

بیشتر از زندگی