بروس ویلیس به دلیل بیماری بازنشسته می‌شود

همسرفعلی و همسر سابقش در اینستاگرام وضعیت او را اعلام کردند

بروس ویلیس ستاره مشهور فیلم‌های جان‌سخت است- Rich Fury /Getty Images via AFP

خانواده بروس ویلیس، بازیگر مطرح فیلم‌های حادثه‌ای اعلام کردند او به دلیل  بیماری که منجر به اختلال مغزی می‌شود، بازیگری را کنار می‌گذارد. 

بروس ویلیس پس از اینکه تشخیص داده شد مبتلا به آفازی، وضعیتی که توانایی فرد در صحبت کردن و نوشتن را مختل می‌کند، است از بازیگری کناره‌گیری می‌کند.

خانواده این بازیگر از جمله همسرش اِما همینگ ویلیس و همسر سابقش دمی مور روز چهارشنبه در اینستاگرام وضعیت او را اعلام کردند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در بیانیه آمده است که آفازی بر توانایی‌های شناختی این بازیگر محبوب تاثیر می‌گذارد.

ویلیس ۶۷ ساله بیشتر به خاطر بازی در نقش جان مک‌کلین در فیلم‌های فیلم جان‌سخت (Die Hard) که او را به یک ستاره تبدیل کرد، شناخته می‌شود.

خانواده او در بیانیه‌ای مشترک نوشتند: «بروس با ملاحظه‌ای زیاد از حرفه‌ای که برای او بسیار مهم بوده است کناره‌گیری می‌کند. این دورانی واقعا چالش‌برانگیز برای خانواده ماست و ما بسیار قدردان ادامه عشق، شفقت و حمایت شما هستیم.»

ویلیس پنج دختر دارد، سه دختر با خانم مور و دو دختر از خانم همینگ-ویلیس.

حرفه بازیگری ویلیس در اوایل دهه ۱۹۸۰ شروع شد، اما او تا اواخر آن دهه به یک چهره آشنا و نام شناخته‌شده تبدیل نشد؛ اتفاقی که پس از بازی در کنار سیبل شپرد در سریال تلویزیونی مهتاب (Moonlighting) و سپس در سال ۱۹۸۸ در نقش جان مک‌کلین در اولین فیلم جان‌سخت (Die Hard) رخ داد.

از آن زمان تاکنون فیلم‌های ویلیس از جمله حس ششم، آرماگدون و پالپ فیکشن بیش از پنج میلیارد دلار در سرتاسر جهان فروش داشته‌اند. او پنج بار نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شده و یک گلدن گلوب برای «مهتاب» برده است. ویلیس همچنین سه بار نامزد دریافت جایزه امی و دوبار برنده این جایزه شده است.

چندین بازیگر و ستاره‌های دیگر در پی انتشار این خبر با ویلیس و خانواده‌اش ابراز همدردی کرده‌اند.

بیشتر از زندگی