مقبولیت جو بایدن به ۴۰ درصد کاهش یافت

شرکت‌کنندگان در نظرسنجی رویترز/ایپسوس، وضعیت اقتصادی را مهمترین عامل نارضایتی از بایدن می‌دانند

افت ادامه‌دار محبوبیت و مقبولیت بایدن هشداری روشن برای دمکرات‌ها به‌شمار می‌رود-Jim WATSON / AFP

نظرسنجی رویترز/ایپسوس حاکی از آن است که مقبولیت عمومی جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا به ۴۰ درصد کاهش یافته است. سقوط ادامه‌دار محبوبیت و مقبولیت بایدن هشدار روشنی برای حزب دمکرات به‌شمار می‌رود که انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره را تا کمتر از ۹ ماه دیگر پیش رو دارند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این نظرسنجی که در روزهای ۲۱ و ۲۲ مارس برگزار شده است، نشان می‌دهد که ۵۴ درصد آمریکایی‌ها عملکرد بایدن به عنوان رییس‌جمهوری آمریکا را قبول ندارند. آمریکا در حال حاضر با نرخ تورم بالا دست و پنجه نرم می‌کند و حمله روسیه به اوکراین نگرانی‌های ژئوپولتیکی گسترده‌ای پدید آورده است.

مقبولیت بایدن نسبت به هفته قبل که نظرسنجی مشابهی برگزار شده بود، سه درصد دییگر کاهش یافته است. شرکت‌کننندگان در این نظرسنجی، وضعیت اقتصادی را مهمترین نارضایتی خود از عملکرد بایدن اعلام کرده‌اند. پس از آن جنگ اوکراین و درگیری‌های سیاست خارجی قرار دارد.

روند سقوط محبوبیت بایدن که به موازات کاهش مقبولیت او آغاز شده نیز ادامه دارد. بایدن از اواسط ماه اوت پس از خارج کردن پر هرج و مرج نیروهای آمریکایی از افغانستان و افزایش مرگ ناشی از همه‌گیری کرونا، با دومینوی کاهش محبوبیت مواجه شد.

افزون بر بایدن، معاون او کامالا هریس نیز نامحبوب‌ترین معاون رییس‌جمهوری در تاریخ آمریکا معرفی شده است.

بیشتر از جهان