دیوید بکهام اینستاگرام خود را در اختیار پزشک بیمارستان بمباران شده اوکراین گذاشت

پزشکی که صفحه اینستاگرام بکهام در اختیارش گذاشته شد، ویدیوهای تاثیرگذاری از وضعیت زنان باردار منتشر کرد

دیوید بکهام، کاپیتان سابق فوتبال انگلیس- Michael Reaves/Getty Images/AFP

دیوید بکهام، کاپیتان سابق فوتبال انگلیس، روز یکشنبه حساب اینستاگرام خود را در اختیار پزشکی گذاشت که به زنان در شهر خارکف واقع در شرق اوکراین کمک می‌کرد تا زایمان کنند.

به گزارش رویترز، بکهام، هافبک ۴۶ ساله سابق باشگاه‌هایی مانند منچستریونایتد و رئال مادرید و مالک فعلی تیم فوتبال لیگ برتر آمریکا به نام اینتر میامی، خطاب به ۷۱.۶ میلیون دنبال کننده صفحه اینستاگرام خود گفت که برای دیدن کار ایرینا، متخصص بیهوشی که در بحبوحه تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در تلاش برای نجات جان بیماران است، همراه او باشند.

بکهام، سفیر حسن‌نیت صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) که در روزهای آغازین حمله مسکو به کی‌یف نیز از اوکراین حمایت کرده بود، در یک پیام ویدیویی از طرفداران خود خواست از پزشکان و پرستاران در اوکراین حمایت کنند.

ایرینا، رئیس یک مرکز پزشکی که صفحه پرطرفدار اینستاگرام دیوید بکهام در اختیار او گذاشته شد، ویدیوهای تاثیرگذاری از زیرزمینی منتشر کرد که در آن زنان باردار و مادران و نوزادان در اولین روز تهاجم روسیه به آنجا منتقل شدند. او همچنین تصاویری از نوزادان تازه متولد شده متصل به دستگاه اکسیژن را (که از سوی یونیسف اهدا شده بود) به اشتراک گذاشت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این پزشک اوکراینی گفت: «روزهای اول سخت‌ترین روزها بود. باید یاد می‌گرفتیم که چگونه با بمباران و کمبود تجهیزات کار کنیم. شرایط هنوز هم سخت است و احتمالا با ماندن در اینجا زندگی‌مان را به خطر می‌اندازیم، اما عاشق کارمان هستیم و به چیز دیگری فکر نمی‌کنیم.»

یکی از ویدیوهای ایرینا زنی به نام یانا را نشان می‌دهد که پسرش میخایلو را که در روز دوم جنگ با مشکلات تنفسی به دنیا آمد، در آغوش می‌گیرد. ایرینا گفت که میخایلو اکنون بهتر شده است، اما خانه‌ای برای زندگی کردن ندارند.

از زمانی که مسکو در ماه گذشته به اوکراین حمله کرد، شهر خارکف مورد رگبار حملات متعددی قرار گرفته و بسیاری از ساختمان‌ها ویران شده است. ایرینا در ویدیوی دیگری تاکید کرد: «ما پزشکان و پرستارانی که ماندن در این منطقه جنگ‌زده را انتخاب کرده‌ایم، نگران هستیم و گاهی گریه می‌کنیم، اما تسلیم نمی‌شویم.»

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، با نام دادن «عملیات ویژه» به این تهاجم، می‌گوید هدف از این عملیات خلع‌سلاح اوکراین و ریشه‌کن کردن ملی‌گرایان خطرناک است. با این حال، کشورهای غربی این حمله را یک جنگ تهاجمی می‌نامند و می‌کوشند که با تحریم‌های تنبیهی، اقتصاد روسیه را فلج کنند. این اقدام‌ها هنوز نتیجه‌بخش نبوده است و جنگ زندگی مردم اوکراین را دگرگون کرده است.

بیشتر از جهان