کدوتنبل، یار کمکی دستگاه ایمنی

کدو تنبل در تولید آنتی‌بادی‌هایی که با عفونت مبارزه می‌کنند نقش دارد

حداقل ۹ خانواده مختلف از میوه‌ و سبزی‌ها وجود دارد که هر کدام دارای صدها ترکیب گیاهی مختلف هستند که برای سلامتی مفیدند-canva

یکی از گیاهانی که مصرف آن برای بدن بسیار مفید تشخیص داده شده است، کدو تنبل است که علاوه بر استفاده تزئینی باید به خصوصیات غذایی و مفید آن هم توجه کنیم. 

رژیم غذایی سرشار از سبزی‌ و میوه‌ می‌تواند فشارخون را کاهش دهد، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته مغزی را کاهش دهد، از برخی از انواع سرطان‌ پیشگیری کند، خطر مشکلات چشمی و گوارشی را کاهش دهد و تأثیر مثبتی بر قند خون داشته باشد که می‌تواند به حفظ اشتها کمک کند.

خوردن سبزی‌ها و میوه‌های غیر نشاسته‌ای مانند سیب، گلابی و سبزی‌ها برگ سبز حتی ممکن است باعث کاهش وزن شود.

حداقل ۹ خانواده مختلف از میوه‌ و سبزی‌ها وجود دارد که هر کدام دارای صدها ترکیب گیاهی مختلف هستند که برای سلامتی مفید است. انواع و رنگ‌های متنوعی از محصولات را بخورید تا ترکیبی از مواد مغذی موردنیاز بدنتان را فراهم کنید. این نه‌تنها تنوع بیشتری از مواد شیمیایی مفید گیاهی را تضمین می‌کند، بلکه وعده‌های غذایی چشم‌نوازی را نیز ایجاد می‌کند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

یکی از این گیاهان بسیار مفید کدو تنبل است. این کدو سرشار از بتاکاروتن است که یک کاروتنوئید (رنگدانه گیاهی) نیز محسوب می‌شود. بتاکاروتن در بدن به ویتامین آ تبدیل شده و در تولید آنتی‌بادی‌هایی که با عفونت مبارزه می‌کنند استفاده می‌شود. بتاکاروتن همچنین برای حفظ یکپارچگی سلول‌های چشم، پوست، ریه‌ها و روده لازم است.

یک بررسی روی مطالعاتی که افراد را در طول زمان دنبال تحت نظر داشته‌اند، ارتباط بین آنچه مردم می‌خوردند، غلظت بتاکاروتن خون و پیامدهای سلامتی صورت گرفته است.

در مطالعات انجام شده به مدت ۱۰ سال یا بیشتر، افرادی که بیشترین مصرف غذاهای غنی از بتاکاروتن (مانند کدوتنبل، هویج، سیب‌زمینی شیرین و سبزی‌های برگ‌دار) را داشتند، در مقایسه با کسانی که کمترین میزان مصرف را دارند، ۸ تا ۱۹ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب، سکته مغزی یا مرگ به هر دلیلی بودند.

بیشتر از زندگی