این چکمه است یا بولدوزر؟

چرا چکمه‌های مردانه روزبه‌روز بزرگ‌تر، بلندتر و عجیب‌تر می‌شوند؟

اما در طراحی برخی از این چکمه‌ها اغراق می‌شود، گویی برای راه رفتن روی زمین طراحی نشده‌اند و مناسب مریخ‌اند‌ـ عکس از توییتر

به گزارش وال‌استریت ژورنال، نشان‌های تجاری بلنسیاگا (Balenciaga)، ییزی (Yeezy) و بوتگا ونتا (Bottega Veneta) در بین مردان خوش‌پوش علاقه‌مند به کفش، به طرز فزاینده‌ای محبوب شده‌اند؛ اما نه به دلیل کاربردی بودن محصولاتشان؛ فقط به این علت که در حال حاضر چکمه‌ای به نام بولدوزر می‌فروشند.

در خانه بلنسیاگا، باید گفت که این نام بسیار مناسب این محصول است، چرا که این چکمه بزرگ شبیه یک بیل مکانیکی است. آج‌های نیش‌مانند آن به اندازه کافی شما را از زمین بلند می‌کند. ساق بلند و چرمی چکمه نیز از حد استاندارد و عقلانی فراتر رفته است و ساق پا را کامل می‌بلعد. قیمت این بولدوزر یک هزار و ۱۹۰ دلار است. 

چکمه لاستیکی یک هزار و ۳۵۰ دلاری بوتگا ونتا هم هیولای دیگری برای راه رفتن را به دنیای مد وارد کرده است، آن هم با کفی‌های بسیار بزرگ. حتی چکمه‌های براق ۱۴۰ دلاری نشان تجاری کت فوت‌ور (Cat Footwear) که به نوشته وب‌سایتش، پیشرو و آینده‌نگرند، از شما در برابر همه عوامل محافظت می‌کنند.

بلنسیاگا در سال ۲۰۱۷ با تولید یک کفش ورزشی بزرگ روی یک کفی سه لایه، با نام تریپل اس، موجی از کفش‌های بزرگ و عجیب را به دنیای مد وارد کرد. در اثر این موج، از گوچی گرفته تا کانورس همه برای طراحی و تولید کفش‌هایی بسیار بزرگ و برجسته برای اشتهای مصرف‌کنندگان، به تکاپو و رقابت افتادند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

بروس پاسک، از مدیران صنعت مد مردان در شرکت برگادوف گودمن و نیمان مارکوس، گفت: «افرادی که کفش‌های این سبکی می خرند، می‌خواهند به چشم بیایند. درحقیقت ما به سمتی حرکت کرده‌ایم که کفش‌های چشمگیر بیشتری داشته باشیم.»

مدل چکمه‌های مردانه بیفی قدمتی طولانی دارند؛ درست مثل مدل شکاری هانتر بریتانیایی که قدمت آن به قرن‌ها قبل می‌رسد یا مدل هالکینگ دکتر مارتینز که از سال ۱۹۴۷ به بازار آمد. این چکمه‌ها درست شبیه چکمه کارگرهایند. 

کانیه وست، از رپرهای معروف دنیای موسیقی، اخیرا یک جفت چکمه که به‌راحتی حدود ۱۰ کیلوگرم وزن داشت، پوشیده است. طرفداران این سبک در وب‌سایت ای‌بی بابت این مدل بیش از سه هزار دلار پول دادند!

اما در طراحی برخی از این چکمه‌ها اغراق می‌شود و درست مثل چکمه‌های فضانوردان، گویی برای راه رفتن روی زمین طراحی نشده‌اند و مناسب مریخ‌اند!

قطعا در این طراحی‌های عجیب‌وغریب، از رعایت اصول استاندارد برای کاربری مناسب اثری دیده نمی‌شود.

پاسک باور دارد که این چکمه‌ها انعطاف‌ناپذیر و بیش از حد سنگین‌اند و این بسیار آسیب‌زننده و نگران‌کننده است. او این سبک چکمه را حتی با توجه به فروش خوب آن‌ها در فروشگاهش، به مشتری‌ها پیشنهاد نمی‌کند.

بیشتر از زندگی