فارغ‌التحصیلی اولین زن تک‌تیرانداز از مدرسه ارتش آمریکا

هویت این سرباز زن که دسامبر گذشته به گارد ملی مونتانا پیوسته، علنی نشده است

اخیرا زنان برای ایفای نقش‌های اصلی در وزارت دفاع ایالات متحده، در رتبه‌های بالاتری قرار گرفته‌اند - عکس تزئینی است - SAUL LOEB / AFP

اولین زن با سپری کردن دوره هفت هفته‌ای از مدرسه نخبه‌پرور تک‌تیراندازان ارتش ایالات متحده فارغ‌التحصیل شده است.

هویت این سرباز زن که دسامبر گذشته به گارد ملی مونتانا پیوسته، علنی نشده است.

گارد ملی مونتانا اعلام کرده است که این سرباز به پایگاه فورت بنینگ در جورجیا فرستاده شده و در آنجا دوره‌ای ۲۲ هفته‌ای گذرانده که شامل آموزش اولیه و مهارت‌های پیاده نظام بوده است.

پس از آنکه یکی از کارکنان ایستگاه آموزشی واحد۱ متوجه عملکرد درخشان او، از جمله در تمرین‌های تیراندازی شد، او برای پیوستن به برنامه تک‌تیرانداز پایگاه فورت بنینگ توصیه شد.

ژنرال پیتر هرونک که به عنوان ژنرال آجودان مونتانا خدمت می‌کند، در بیانیه‌ای گفت: «ما به موفقیت این سرباز بسیار افتخار می‌کنیم و می‌دانیم که این یک نقطه عطف نه تنها برای مونتانا، بلکه برای کل گارد ملی و ارتش است. این سرباز مجبور شد چند بار داوطلب شود تا به این هدف برسد، که این نشان از فداکاری و تعهد او به خدمت دارد.»

بنا به اعلام ارتش، هدف این دوره تبدیل سربازان به «خوف‌انگیزترین سلاح در میدان جنگ» است و «دانشجو را در زمینه مهارت‌های میدانی، تیراندازی، برنامه‌ریزی ماموریت، آگاهی پیشرفته موقعیتی، عملیات شهری، درگیری‌های پیچیده و مرگ‌بار جمعی، برای ایجاد یک مبارزه ناعادلانه به نفع تیم تک‌تیرانداز در حمایت از عملیات تهاجمی، دفاعی و پایداری برای ارتش ایالات متحده می‌آزماید.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

سروان دیوید رایت، فرمانده گردان مدرسه تک‌تیرانداز گفت: «او با آمادگی برای آموزش وارد شد و از نظر بدنی شرایط موفقیت را داشت. ما به نتایج تلاش‌های او و آموزش باکیفیت که کادر دوره تک‌تیرانداز ارائه کردند، افتخار می‌کنیم. همچنان که به عنوان تک‌تیرانداز واجد شرایط ارتش ایالات متحده به واحد خود باز می‌گردد، برای او آرزوی موفقیت داریم.»

این سرباز اولین زنی است که از این مدرسه تک‌تیراندازی که در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد، فارغ التحصیل می‌شود و اکنون به گارد ملی مونتانا باز خواهد گشت.

سروان جاشوا اونیل، یکی از فرماندهان گردان در پایگاه فورت بنینگ، گفت که این سرباز «تجسم معنای سرباز پیاده نظام است» و «شکی در ذهن ما وجود نداشت که او در دوره تک‌تیرانداز ارتش ایالات متحده موفق خواهد شد».

زنان حدود ۱۷ درصد از ۱.۳ میلیون کادر نیروهای فعال ارتش [آمریکا] را تشکیل می‌دهند. ارتش، نیروی دریایی و نیروی هوایی هر کدام حدود ۷۰ هزار زن در رده‌های خود دارند. آمارهای وزارت دفاع نشان می‌دهد که حدود ۱۶ هزار نفر از کادر تفنگداران دریایی زن‌اند.

اخیرا زنان برای ایفای نقش‌های اصلی در وزارت دفاع، در رتبه‌های بالاتری قرار گرفته‌اند. کاتلین هیکس، معاون وزیر دفاع، اولین زنی است که در این نقش خدمت می‌کند.

ژنرال ژاکلین ون اوست که ماه گذشته رهبری فرمانده ترابری به او محول شد، دومین زنی بود که عهده‌دار یک واحد رزمی می‌شود. دو هفته بعد، ژنرال لورا ریچاردسون سکان فرماندهی جنوب را به دست گرفت. در حال حاضر، این‌ها تنها ژنرال‌های چهار ستاره زن در وزارت دفاع‌اند.

گِرِگ جیانفورت، فرماندار جمهوری‌خواه مونتانا، روز سه‌شنبه گفت: «یک سرباز گارد ملی مونتانا اولین زن در تاریخ است که از دوره چالش‌برانگیز و فشرده تک‌تیرانداز ارتش ایالات متحده فارغ‌التحصیل شده است. چه شاهکار قابل توجهی برای این سرباز و چه نقطه عطف باورنکردنی‌ای برای نیروهای مسلح ایالات متحده ما!»

© The Independent

بیشتر از جهان