شاهزاده چارلز کانال تلویزیونی راه انداخت

ولیعهد بریتانیا از حامیان وفادار اقدام برای حل بحران اقلیمی است

شاهزاده چارلز گفت: «آر‌ای:تی‌وی قصد دارد از الهام‌بخش‌ترین راه حل‌ها برای رسیدن به پایداری محیط زیستی در سراسر جهان حمایت کند» - Tim P. Whitby / POOL / AFP

شاهزاده ولز در آمازون پرایم شبکه‌ای تلویزیونی مخصوص پخش برنامه‌هایی با موضوع بحران اقلیمی راه‌اندازی کرده است.

این شبکه موسوم به آرای:تی‌وی (RE:TV) مبلغ طرح‌های منتخب شاهزاده چارلز از سراسر دنیا خواهد بود که بر داشتن سیاره‌ای پاک‌تر تاکید دارند.

این شبکه فیلم‌های قدیمی و جدیدی با محوریت موضوعاتی همچون پوشاک پایدار، تولید قهوه، نوآوری و محیط زیست یکپارچه نمایش خواهد داد.

شاهزاده چارلز گفت: «بخش زیادی از عمرم را صرف تشویق مردم و اهالی کسب و کار به مشارکت در مسائل مربوط به بحران اقلیمی و راه حل این مشکلات کرده‌ام.»

او افزود: «بنابراین آر‌ای:تی‌وی با هدف نمایش اراده و تخیل بشریت به راه‌اندازی شده است و قصد دارد از الهام‌بخش‌ترین راه حل‌ها برای رسیدن به پایداری محیط زیستی در سراسر جهان حمایت کند.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

چارلز از حامیان وفادار اقدام برای حل بحران اقلیمی است و اوایل امسال برای حمایت از اقدامات پایدار در بخش کسب و کارهای خصوصی منشور جدیدی تدوین کرد.

این منشور موسوم به ترا کارتا شامل ۱۰ مورد اقدام عملی است که کسب و کارها برای بهبود اوضاع ردپای کربنی خود تا سال ۲۰۳۰ انجام دهند.

منشور ترا کارتا را سر جانی آیو طراحی کرده است که پیشتر کارشناس ارشد طراحی شرکت اپل بوده است. این منشور بخشی از طرح ابتکاری بازارهای پایدار است که شاهزاده چارلز در ماه ژانویه ۲۰۲۰ در نشست سالانه اقتصاد جهانی در دائوس از آن رونمایی کرد.

شاهزاده چارلز در سخنرانی خود در «نشست سران وان پلنت» که در ژانویه ۲۰۲۱ برگزار شد، گفت: «امروز از تمام رهبران در هر بخش و در سراسر جهان می‌خواهم هرچه سریع‌تر از منشور ترا کارتا حمایت کنند تا بشر قدم به مسیر هماهنگی با طبیعت و سیاره زمین در دهه آینده بگذارد.»

شاهزاده چارلز افزود: «به خصوص اهالی بخش‌های صنایع و مالی را تشویق می‌کنم عملا زمام امور این طرح مشترک را به دست بگیرند زیرا فقط این افراد می‌توانند عامل نوآوری، ایجاد تعادل و فراهم کردن منابعی باشند که برای تغییر رویه اقتصاد جهانی لازم است.»

© The Independent

بیشتر از فیلم