۲۰۰ دلار؛ قیمت گرانترین سیب‌زمینی سرخ شده جهان

همزمان با سرخ شدن سیب‌زمینی‌ها، سس پنیر مخصوصی برای روی آن‌ها آماده می‌شود

همزمان با سرخ شدن سیب‌زمینی‌ها، سس پنیر مخصوصی برای روی آن‌ها آماده می‌شود- REUTERS/Eduardo Munoz TPX IMAGES OF THE DAY

رستورانی در نیویورک با عرضه یک ظرف سیب‌زمینی سرخ شده به قیمت ۲۰۰ دلار، رکورد ارائه گران‌قیمت‌ترین سیب‌زمینی سرخ شده جهان را از آن خود کرد.

رستوران سرندیپیتی ۳ در منهتن  نیویورک با ارائه این نوع خاص از سیب‌زمینی سرخ شده، نام این رستوران را در فهرست رکوردهای گینس به ثبت رسانده است.

این سیب‌زمینی که از نوع خاصی سیب‌زمینی به نام چیپربک تهیه می‌شود، در کره ترافل سرخ شده و با ورقه‌هایی از طلای خوراکی در ظرفی کریستال به مشتری ارائه می‌شود.

البته سیب‌زمینی‌ها پیش از سرخ شدن ساعت‌ها در نوعی شامپاین دام پریگنون فرانسوی خوابانده می‌شوند و سه بار در چربی غاز در دمای کنترل شده قرار می‌گیرند تا لایه بیرونی سیب‌زمینی ترد شود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

همزمان با سرخ شدن سیب‌زمینی‌ها، سس پنیر مخصوصی برای روی آن‌ها آماده می‌شود. این سس با مقداری آرد سرخ شده در کره ترافل و با کرمی مخصوص مخلوط شده است، در نهایت با تکه‌هایی از پنیر گرویر سوییسی تزئین می‌شود.

طبق دستورالعمل‌های رکوردهای جهانی گینس، سیب زمینی سرخ شده باید برای خرید در دسترس عموم مردم باشد و از سوی یک مشتری بی‌طرف خریداری شود تا واجد شرایط کسب عنوان شود.

این رستوران در دوران همه‌گیری کرونا تعطیل شده بود و از اول ماه ژوئیه مجددا بازگشایی شد.

در حال حاضر تعداد زیادی از علاقه‌مندان به دریافت این خوراک سیب‌زمینی در نوبت قرار دارند و انتظارشان ممکن است هفته‌ها طول بکشد.

به گفته جو کالدرون، مدیر خلاق و سرآشپز این رستوران، «یک سال و نیم گذشته بسیار سخت گذشت و اکنون باید کمی لذت ببریم.»

بیشتر از جهان