المپیک توکیو؛ شکست تیم والیبال ایران در مقابل کانادا

میلاد عبادی‌پور: «کانادایی‌ها با سیلی ما را بیدار کردند»

میثم صالحی از تیم ایران در مقابل بازیکنان تیم کانادا-Antonin THUILLIER / AFP

تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود از رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو با نتیجه سه بر صفر در مقابل تیم ملی کانادا شکست خورد. ملی‌پوشان ایران، در دو بازی قبلی خود مقابل لهستان و ونزوئلا پیروز شده بودند.

در بامداد روز چهارشنبه (۶ مرداد)، بازی تیم ملی والیبال ایران و کانادا آغاز شد. در ترکیب ابتدایی تیم ملی ایران، سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی، امیر غفور، میثم صالحی، علی‌اصغر مجرد و مهدی مرندی حضور داشتند و با وجود اینکه نخستین امتیاز بازی را تیم ایران به دست آورد، پیروزی نهایی با نتیجه سه بر صفر (۲۵-۱۶، ۲۵-۲۰ و ۲۵-۲۲) به نام تیم ملی کانادا ثبت شد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)


به گزارش خبرگزاری ایسنا در این بازی، تیم ملی ایران ۳۳ امتیاز از آبشار، پنج امتیاز از دفاع روی تور، شش امتیاز از سرویس و ۱۴ امتیاز از اشتباهات تیم کانادا به دست آورد. در سمت مقابل اما کانادا ۴۰ امتیاز از آبشار، ۱۰ امتیاز از دفاع روی تور، چهار امتیاز از سرویس و ۲۱ امتیاز از اشتباهات تیم کانادا کسب کرد.
پس از شکست تیم ملی ایران در مقابل کانادا، ولادیمیر آلکنو، سرمربی تیم ملی والیبال ایران، علاقمندی بازیکنان برای برد را دلیل اصلی شکست ایران در مقابل کانادا دانست و گفت: «این علاقه به پیروزی امروز باعث شد تا تیم ایران خودش نباشد.»
همچنین میلاد عبادی‌پور، ملی‌پوش والیبال ایران نیز گفت: «امروز افتضاح بودیم و از کانادایی‌ها ممنونیم با سیلی که زدند، ما را بیدار کردند.»
میلاد عبادی‌پور این نکته را هم اضافه کرد که کانادایی‌ها با تمام توان به زمین بازی آمدند و این بازی برای آنان حکم مرگ و زندگی را داشت چراکه اگر شکست می‌خوردند، حذف می‌شدند.
ملی‌پوشان والیبال، در گروه خود دو بازی دیگر با کشورهای ایتالیا و ژاپن در پیش دارند که هر دو رقبای جدی ایران محسوب می‌شوند چراکه ژاپن میزبان رقابت‌هاست و تیم ملی ایتالیا عنوان نایب قهرمان المپیک را با خود دارد. تیم ملی ایران، روز جمعه (هشت مرداد) به مصاف تیم ملی ایتالیا خواهد رفت.

بیشتر از ورزش