همه طراحان مُد، خز را ممنوع کردند

ویکتوریا بکام اعلام کرد که دیگر از پوست حیوانات در محصولاتش استفاده نخواهد کرد

به نظر می رسد سال ۲۰۱۹ سالی است که بالاخره خز از صنعت مد خارج می شود. بربری، گوچی، ورساچی و کوچ در میان طراحان برتری هستند که به خشونت اعمال شده بر حیوانات اعتراض کردند و اعلام کردند که از خز استفاده نخواهند کرد.

فروشگاهها هم با این موضوع برخورد می کنند. فروشگاه فارفتچ به تازگی اعلام کرده که از دسامبر ۲۰۱۹ فروشگاهی خالی از خز خواهد داشت.

هفته مد لندن در سپتامبر ۲۰۱۸ اولین هفته مهمی در نمایش مُد بود که خز در آن استفاده نشد.اتفاقی متفاوت در صنعت مد.

سازمان پیتا (برخورد اخلاقی با حیوانات) از این خبر استقبال کرد و پس از اعلام خبر ویکتوریا بکام اعلام کرد: «پشت هر کیف و کفش با پوست کرکدیل، مار، مارمولک و تمساح یک مرگ خشونت بار خوابیده است. تصمیم ویکتوریا بکام در خصوص عدم استفاده از پوست حیوانات جلوی زجر کشیدن حیوانات بی شماری را خواهد گرفت. ما از سایرطراحان برتر دعوت می کنیم تا این حرکت را دنبال کنند.»

بعضی طراحان مانند ویوین وستوود و رلف لورن نزدیک به ده سال است که از خز و پوست در محصولاتشان استفاده نمی کنند و طراحانی مثل استلا مک کارتنی و کیت اسپید هرگز از این محصولات در طرحهایشان استفاده نکرده اند. اما همچنان برای مثال خانه مُد  دیور، سنت لورن و لویی ووتان از پوست حیوانات عجیب و غریب در محصولاتشان استفاده می کنند که سازمان پیتا در حال حاضر کمپینی در دست دارد که از آنها می خواهد تا به این روش پایان دهند.

 

بیشتر از مُد و زیبایی