پاکستان یک شبه‌نظامی وابسته به سپاه قدس را دستگیر کرد

عباس جعفری در فهرست قرمز شبه‌نظامیان تحت تعقیب قرار داشت

تصویر گشت نیروهای پلیس در شهر کراچی، ۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، تصویر آرشیوی – AFP

پاکستان یک شبه‌نظامی «تحت تعقیب» را که گفته می‌شود با لشکر زینبیون مرتبط است دستگیر کرده است. بازپرسانی که روی این پرونده کار می‌کنند روز پنجشنبه اعلام کردند که او آموزش نظامی را در ایران دیده است.

لشکر زینبیون وابسته به سپاه قدس در ژانویه ۲۰۱۹ در فهرست سیاه مالی خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت و گفته می‌شود اعضای جوان جامعه شیعه پاکستان را برای جنگ در سوریه اعزام کرده است.

عمر شهید، معاون بازپرس کل (DIG) از بخش مبارزه با تروریسم (CTD)، اعلام کرد که «تروریست دستگیر شده، عباس جعفری نام دارد و یکی از نزدیکان تروریست دیگر تحت تعقیب به نام یاور عباس است. او به سایر اعضای لشکر زینبیون شباهت دارد و آموزش نظامی خود را در ایران گذرانده است.

بر اساس یک سند رسمی، جعفری، که در کراچی دستگیر شده، در سال ۲۰۱۴ آموزش دیده و از جمله مهارت‌های او انجام عملیات اطلاعاتی و ارائه خدمات پزشکی است.

این سند می‌افزاید: «تروریست دستگیر شده در سلاح‌های خودکار تخصص دارد و در یک کشور همسایه آموزش دیده است.»

جعفری، که اسلحه‌هایش توسط پلیس توقیف شده، همچنین به عنوان دست راست یاور عباس شناخته می‌شود در فهرست قرمز شبه‌نظامیان طبقه‌بندی شده است.

به گفته پلیس، جعفری در انجام فعالیت‌های شناسایی برای شبه نظامیان نقش داشته است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

پلیس اعلام کرده که فرد دستگیر شده برای تحقیقات بیشتر به مکانی مخفی منتقل شده است.

در اوایل ماه دسامبر، بخش مبارزه با تروریسم پاکستان اعلام کرد که دو نفر از اعضای لشکر زینبیون را از منطقه کورنگی کراچی در ارتباط با یک رشته قتل در شش سال گذشته دستگیر کرده است. تهران به این ادعاها پاسخی نداده است.

در تاریخ ۲۷ نوامبر، آسوشیتدپرس گزارش داد که یک گروه از پاکستانی‌ها در میان ۱۹ مبارز شبه نظامی طرفدار ایران در شرق سوریه بودند که کشته شدند.

در ماه مارس، یک مقام ارشد به عرب‌نیوز گفت که حدود ۵۰ شبه‌نظامی پاکستانی در یک سنگر بزرگ شورشیان در شمال غربی سوریه، توسط ارتش ترکیه و نیروهای سوری کشته شدند.