هیاهو بر سر ساعت مچی بایدن، رئیس‌‌جمهور جدید

جو بایدن، در اولین روز کاری خود، ساعت استیل ضدزنگ رولکس مدل «دیت‌جاست» به دست بسته بود

جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا - MANDEL NGAN / AFP

پس از آن که معلوم شد رئیس‌جمهور جدید برای مراسم تحلیف خود، ساعت رولکس هفت هزار دلاری به دست داشته، در فضای مجازی درباره این موضوع، جنجالی به راه افتاده است.

آقای بایدن روز چهارشنبه در اولین روز کاری خود در کاخ سفید، ساعت استیل ضدزنگ رولکس مدل «دیت‌جاست» با صفحه آبی به دست بسته بود. به گزارش نیویورک‌تایمز، او با انتخاب این ساعت، رویه متفاوتی از روسای ‌جمهور پیشین نظیر بیل کلینتون، جورج بوش و باراک اوباما در پیش گرفته است که از ساعت‌های ارزان‌تری استفاده می‌کردند.

کاربران توییتر در دفاع از سلیقه آقای بایدن در انتخاب ساعت جبهه گرفته و لحن این روزنامه را در گزارش کردن این موضوع نیز به سخره گرفتند. کاربری نوشت: « عاشق نیویورک‌تایمزم: ترامپ علیه دولت خودش شورشی خشونت‌بار و مرگبار به راه انداخت، اما بایدن ساعت رولکس به دست کرد. سروته یک کرباس.»

کاربر دیگری با شناسه [email protected] نوشت: «تعجبی ندارد که جو بایدن وسعش به ساعت رولکس می‌رسد. ۵۰ سال در سمت‌های دولتی پردرآمد مشغول به کار بوده است. اگر در این برهه از زندگی هم نتواند یک ساعت خوب دستش کند، معلوم می‌شود نتوانسته درآمدش را به خوبی مدیریت کند.»

[email protected] نیز توییت کرد: «با شناختی که از بایدن دارم احتمال می‌دهم آن ساعت رولکس داستان غمباری داشته باشد که بتواند برنده جایزه ادبی و هنری شود. اما بایدن داستانش را نمی‌گوید چون از آن دسته آدم‌هایی است که به نظرش خودبزرگ‌بینی، گستاخی است.»

[email protected]نیز نوشت: «در تمام ۴۴ سال گذشته، جو بایدن به‌عنوان سناتور و معاون رئیس‌جمهور، جزو فقیرترین سیاستمداران بوده است. وقتی در سن ۷۴ سالگی از کار سیاسی کناره‌ گرفت، می‌توانست به کسب‌وکار بپردازد و پول دربیاورد، اما بازگشت. من که از این خادم مادام‌العمر ملت به خاطر داشتن رولکس و پلوتون گله‌ای ندارم. شرمنده»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

[email protected] نیز نوشت: «اوباما: کت‌وشلوار کرم‌رنگ و سس خردل دیجون. ترامپ: خیانت و تروریسم. بایدن: ساعت رولکس و دوچرخه پلوتون. #سر_و_ته_یک_کرباس.»

آقای کلینتون در دوران ریاست‌‌جمهوری خود ساعت دیجیتالی پلاستیکی تایمکس آیرون‌من به دست می‌کرد و ساعت جورج بوش تایمکس ایندیگلو بود. آقای اوباما هم ساعت‌هایی با قیمت متوسط از شرکت‌های آمریکایی نظیر شینولا و جورج گری انتخاب می‌کرد.

جان اف کندی، صاحب یکی از معروف‌ترین ساعت‌های مچی بود که تقریبا هرگز آن را به دست نکرد. این ساعت رولکس «دی‌دیتی» بود که بنا بر گزارش‌ها، مریلین مونرو آن را در روز تولد کندی به وی هدیه داده بود و روی آن پیام «جک، مثل همیشه با عشق از طرف مریلین، ۲۹ مه ۱۹۶۲» حک شده بود.

لیندون جانسون در دفتر کارش رولکس «دی‌‌دیت» طلا به دست می‌کرد و همین باعث شد این ساعت به نام «مدل رئیس‌جمهوری» معروف شود. دونالد ترامپ هم از ساعت‌های طلای پتِک فیلیپ، واشرون کنستانتین و رولکس استفاده می‌کرد.

مجموعه ساعت‌های مچی آقای بایدن نیز شامل دو ساعت اومگا اسپیدمستر مون‌واچ پروفشنال و اومگا سی‌مستر دایور ۳۰۰ ام است که ارزش هر دو بین پنج تا هفت هزار دلار برآورد می‌شود.

© The Independent

بیشتر از زندگی