برنامه ترامپ در روز تحلیف بایدن: پرواز به مارالاگو

بلومبرگ: ترامپ قصد دارد پس از ریاست‌جمهوری خود در اقامتگاهش در فلوریدا زندگی کند

دونالد ترامپ ريیس جمهور آمریکا و همسرش ملانیا - Tasos Katopodis/Getty Images/AFP

گفته می‌شود که دونالد ترامپ قصد دارد صبح روز تحلیف جو بایدن به  اقامتگاه خود مارالاگو در فلوریدا نقل‌مکان کند. انتظار می‌رود وی چند نفر از دستیاران وفادار خود در کاخ سفید و نیز جرد کوشنر، دامادش، را در آنجا استخدام کند.

بلومبرگ در گزارشی به نقل از منابع نزدیک به رئیس‌جمهور، می‌گوید که آقای ترامپ قصد دارد پس از ریاست‌جمهوری خود در اقامتگاهش در فلوریدا زندگی کند. چنین به نظر می‌رسد که آقای کوشنر همچنان بخش قابل‌توجهی از وقت خود را با آقای ترامپ کار خواهد کرد. این در حالی است که برخی از همسایگان آینده وی در تلاش هستند تا او را از اقامت دایم در آنجا منع کنند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

وزارت امور خارجه تایید کرده است که جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب و همسرش دکتر جیل بایدن، دعوت به اقامت در «بلر هاوس» را در آستانه تحلیف پذیرفته‌اند. این خانه تاریخی که در نزدیکی کاخ سفید واقع است، محل اقامت رسمی مهمانان رئیس‌جمهور است. با این حال، با امتناع آقای ترامپ از اجرای سنت حضور در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور جدید، مشخص نیست که آیا وی با آقای بایدن دیدار خواهد کرد یا خیر. هیچ خبر رسمی که تایید کند رئیس‌جمهور پس از پایان دوره ریاست‌جمهوری خود به کجا نقل‌مکان خواهد کرد، وجود ندارد.

به گزارش بلومبرگ به نقل از دو منبع که خواسته‌اند نامشان فاش نشود، رئیس‌جمهور قصد دارد صبح روز تحلیف به مارالاگو پرواز کند، اما این اطلاعات را از کارمندان خود پنهان نگه داشته است.

افرادی که احتمالا پس از کاخ‌سفید برای او کار خواهند کرد عبارتند از: «نیک لونا»، مدیر عملیات دفتر رئیس‌جمهور که نقش منشی خصوصی و پیشکار رئیس‌جمهور را دارد، «مولی مایکل»، معاون دستیار ترامپ و «کسیدی هاچینسون»، دستیار مارک میدوز، رئیس دفتر کاخ‌سفید. به گزارش بلومبرگ، «کسیدی لونا»، همسر لونا، معاون دستیار رئیس‌جمهور نیز ممکن است برای کوشنر کار کند.

با این حال، آقای ترامپ که در سال ۲۰۱۹ رسما فلوریدا را به عنوان خانه خود اعلام کرد، ممکن است با مقاومت فلوریدایی‌هایی روبرو شود  که از قبل اعلام کرده‌اند او را در آنجا نمی‌خواهند. بر اساس گزارش واشنگتن‌پست، چندین همسایه آقای ترامپ نامه‌ای خطاب به سرویس مخفی ایالات‌متحده را به مقامات شهر پالم بیچ تقدیم کرده‌اند که می‌گوید رئیس‌جمهور در سال ۱۹۹۳ هنگامی که تصمیم گرفت اقامتگاه شخصی خود را به یک باشگاه خصوصی تبدیل کند، توافقنامه‌ای را امضا کرده است که حق قانونی او برای زندگی دائمی در مارالاگو را سلب می‌کند.

© The Independent