مجسمه 'شرم آوری' از ملانیا بانوی اول آمریکا و شکایت مردم اسلوانی

«به همه چیز شباهت دارد جز ملانیا، یک اِسمورف است، بی آبرویی است»

AFP

بنا به گزارش ها، مجسمه چوبی ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا، به رغم انتقادهای مردم محل، در کشور زادگاه او، اسلوانی نصب شده است.

مجسمه ادراکی، که خانم ترامپ را در لباسی که در مراسم آغاز ریاست جمهوری شوهرش در ۲۰۱۷ پوشیده بود نشان می دهد، توسط برید داونی هنرمند امریکائی به ماکسی پیکر تراش سفارش داده شد.

عکس هایی که در این هفته منتشر شده، نشان می دهد مجسمه تمام قد او روی یک پایه چوبی با گل و بوته در یک مزرعه در نزدیکی شهر سوینکا، زادگاه ملانیا، نصب شده است.

مردم محل در مورد مجسمه شکایت کرده اند، اما نه به دلیل نسبتی که بانوی اول آمریکا با دونالد ترامپ دارد، بلکه به این علت که به گفته آنها هیچ شباهتی به او ندارد.

یکی از اهالی محلی به تلویزیون ای تی وی گفت: «اصلا شبیه ملانیا نیست. یک اسمورف است. شرم آور است.»

یک محلی دیگر این نظر را بازتاب داد و به یک خبرنگار گفت :«خوب نیست، خجالت آور است، همین.»

گزارش ها حاکی است که آقای داونی در درخواست خود از هنرمند برای ساختن مجسمه ادراکی بانوی اول، هیچ دستوری ضمیمه نکرده بود، جز این که باید همان لباسی را که روز ادای سوگند دونالد ترامپ پوشیده بود را نشان دهد.

بانوی اول امریکا از هنگامی که شوهرش وارد کاخ سفید شد، به یکی از مشهورترین اقلام صادراتی کشور محل تولدش تبدیل شده است.

فروشگاه ها در اسلوانی فروش دم پایی ، کیک و حتی عسل با نام ملانیا را آغاز کردند و فراورده های خود را با تصویر بانوی اول عرضه می کنند.

گزارش شده که آقای ترامپ برای بازداشتن فروشگاهها از استفاده از شبیه های ملانیا جهت فروش کالا، یک شرکت حقوقی محلی را در سال ۲۰۱۷ استخدام کرده است.

کاخ سفید به درخواست ها برای اظهار نظر درباره این گزارش پاسخ نداده است.

© The Independent

بیشتر از جهان