ناخرسندی فرمانده سپاه تهران از شفاف‌سازی درباره اختلاس‌ها

سردار یزدی می‌گوید مجموع اختلاس‌های ۱۰ سال اخیر نسبت به بودجه ۱۰ ساله «رقمی» نیست

محمدرضا یزدی فرمانده سپاه تهران- عکس از تسنیم 

محمدرضا یزدی فرمانده سپاه تهران می‌گوید «اگر تمام اختلاس‌ها طی ۱۰ سال اخیر را جمع کنیم به عددی حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان می‌رسیم، عددی که در بودجه ۱۰ ساله کشور رقمی نیست».

فرمانده سپاه تهران در حالی این‌چنین درباره اختلاس‌های گسترده در ایران سخن می‌گوید که هر روز بر حجم و شمار دلارهای اختلاس شده در نهادها و سازمان‌های مملکت افزوده می‌شود. 

به گزارش خبرگزاری مهرمحمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران با بیان این ادعا که «دشمنان همواره به دنبال تحقیر و مقابله با فعالیت دستگاه‌های اجرایی هستند» گفت: «ما بیش از ۱۲۰ هزار مدیر و چند میلیون کارمند در سطوح مختلف داریم، اما از این تعداد افراد بسیار کمی تخلف می‌کنند،  این در حالی است که دشمنان و کسانی که متوجه ابعاد قضایا نیستند، اذهان عمومی را در داخل و خارج به این سمت می‌برند که تعداد زیادی متخلف وجود دارد.»

این مقام سپاهی گفته است که «این‌گونه نیست که بگوییم شرایط دستگاه‌های اجرایی کشور به نسبت سایر کشورها وخیم است چون تمام حرف‌هایی که درباره اختلاس گفته می‌شود، این‌گونه نیست که تمام مبلغ را برداشته و رفته باشند».

بنا به اعای وی «این تحریف باعث می‌شود که مردم واکنش‌های منفی نشان دهند و این را مثلاً می‌توان در کاهش مشارکت در انتخابات دید».

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

فرمانده سپاه تهران با بیان اینکه در ماجرای کرونا، کادر پزشکی کشور با از خودگذشتگی باعث شد که بتوانیم با گسترش این ویروس مقابله کنیم، گفته است این مهم  در حالی‌ به دست آمده که «در اوایل گسترش کرونا معاندین انقلاب با تبلیغات سوء، عنوان می‌کردند که به زودی در برابر این ویروس دست‌هایمان را بالا می‌بریم».

بحث فساد اقتصادی در سازمان‌ها و ارگان‌های حکومتی و خصوصی در سال‌های اخیر سرخط بیشتر خبرهاست. بسیاری از متهمین پرونده‌های کلان اقتصادی که به جرم اخلال در نظام اقتصادی بازداشت شده‌اند، در حبس به سر می‌برند و هر روز هم به فهرست این افراد افزوده می‌شود اما گویی از تعداد و رقم این اختلاس‌ها کاسته نمی‌شود. در یکی از آخرین موارد رسیدگی به دادگاه اخلال‌گران نظام اقتصادی در ایران، پرونده فساد گسترده در پتروشیمی بسیار خبرساز شد؛ داماد وزیر سابق صنعت و معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که یکی از متهمان پرونده بود با یک پاسپورت جعلی از کشور گریخت. هرچند که روز گذشته باشگاه خبرنگاران جوان عکسی از او منتشر کرد که وی در خیابان‌های تورنتو دیده شده است. 

بیشتر از