انفجار در باقرشهر دست‌کم دو کشته و سه‌ مجروح برجا گذاشت

بخشدار کهریزک مدعی شد دلیل انفجار «سهل‌انگاری در پر کردن کپسول اکسیژن» بود

این سومین باری است که در دو هفته اخیر دلیل انفجارهای مهیب در تهران به انفجار کپسول گاز یا اکسیژن نسبت داده می‌شود

امین بابایی، بخشدار کهریزک در گفت‌و‌گو با خبرگزاری صدا و سیما مدعی شد، دلیل انفجار بامداد امروز (سه‌شنبه) در تهران، «سهل‌انگاری در پر کردن کپسول‌های اکسیژن»، بوده است.

به گفته بابایی «حادثه» در ساعت سه و ۲۰ دقیقه بامداد (سه‌شنبه) در خیابان توریسم باقرشهر در جنوب تهران و نزدیکی شهر ری و کهریزک اتفاق افتاده است.

بابایی مدعی شد به دلیل «سهل‌انگاری در پر کردن کپسول‌های اکسیژن» انفجاری در یک کارگاه رخ داده که منجر به فوت دو نفر و زخمی شدن سه نفر دیگر شد. به گفته او در کنار این کارگاه مجموعه سایپاپرس قرار دارد که دیوارهای آن تخریب شده و به کارگاه نیز آسیب وارد شده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این سومین باری است که در دو هفته اخیر دلیل انفجارهای مهیب در تهران به انفجار کپسول گاز یا اکسیژن نسبت داده می‌شود. ششم تیرماه گفته شده که دلیل شنیده شدن صدای انفجار مهیب در شرق تهران، انفجار کپسول گاز صنعتی در منطقه عمومی پارچین بوده است. یک روز بعد تصاویر ماهواره‌ای نشان داد که انفجار گسترده، نه در پارچین، بلکه در منطقه خجیر بوده که گفته می‌شود کارگاه موشک‌سازی در آن قرار دارد.

هفته گذشته نیز برخی مقامات در تهران، انفجار در کلینیک تصویربرداری سینااطهر در شمال تهران را به دپوی کپسول‌های اکسیژن در این مرکز و انفجار آن نسبت دادند. 

دلیل انفجار پنجشنبه گذشته در تاسیسات غنی‌سازی نطنز نیز به گفته شورای عالی امنیت ملی روشن شده، اما بنابر ملاحظات امنیتی اعلام نمی‌شود. در روزهای اخیر انفجارهای دیگری نیز در شهرهای مختلف ایران از جمله اهواز رخ داده است. شب گذشته نیز سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از انفجار در داروخانه در خیابان هشت بهشت اصفهان خبر داد. خبرگزاری برنا دلیل این انفجار را وجود اسپری ها و کپسول های گازی در انبار  داروخانه اعلام کرد.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت و گو با ایلنا درباره جزییات انفجار در باقرشهر گفت: «در ساعت ۰۳:۰۳ بامداد یک مورد حادثه آتش سوزی در کارخانه تولید گاز اکسیژن واقع در  باقر شهر، خیابان توریست، کوچه منصوری، پلاک ۵ به سامانه اورژانس کشور اطلاع داده می شود.» 

او با بیان اینکه بلافاصله ۴ دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد، ادامه داد: «بر اثر این حادثه سه کارگر ۴۵، ۴۴ و ۴۹ ساله دچار مصدومیت شده اند که دو نفر به مرکز درمانی منتقل و یک نفر نیز در محل درمان شده است.»

سخنگوی اورژانس گفت: «۲ کارگر ۳۲ و ۴۰ ساله نیز در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.»

ساعاتی قبل برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی از شنیده شدن صدای انفجار مهیب در جنوب تهران خبر داده بودند. برخی شاهدان عینی از وقوع انفجار در «شرکت سپاهان برش» گزارش داده بودند.

بیشتر از