سالن اجرای رویال آلبرت لندن در خطر ورشکستگی

این سالن به شدت به‌ کمک‌های مالی و اضطراری دولت نیاز دارد

این سالن تاکنون مبلغ پنچ میلیون پوند برای حفظ آلبرت رویال، قرض گرفته است، اما مدیرعامل این سالن توضیح می‌دهد که به پنچ الی ۱۰ میلیون پوند دیگر نیازمند است - LEON NEAL / AFP

مدیرعامل سالن «رویال آلبرت هال» هشدار داد که این سالن «با خطر» بسته ماندن همیشگی درهایش رو‌به‌رو است.

کرگ هاسل، مدیرعامل این سالن، گفت که با توجه به بسته شدن اجباری سالن‌های لندن برای مدت زمان طولانی و به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا، سالن رویال آلبرت بدون کمک‌های مالی و حمایت اضطراری دولت پیش از۱۵۰مین سالگرد تأسیسش در مارس ۲۰۲۱، با ورشکستگی رو‌به‌رو خواهد شد.

هاسل به «د آی» گفت: «حمایت دولت بسیار مبهم و غیرمستقیم است، ما به سختی و به صورت مداوم، در بخش‌های مختلف دولت به گفت‌وگو برای تغییر مقررات و متقاعد کردن‌شان پرداخته‌ایم. اما دستورالعمل آقای الیور داودن (وزیر فرهنگ) برای بهبود این وضعیت نه تاریخ مشخصی دارد و نه سفت و سخت است.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

«هیچ راه کار مشخصی از سمت دولت وجود ندارد که چه زمان و به چه شکلی می‌توانیم آغاز به کار کنیم. و بدون آن، ادامه کسب‌وکار برای ما در تمامی بخش‌ها غیر‌ممکن است.»

او ادامه داد:«ما یک ملاقات با وزارت داشتیم که درباره پیروی از دستورالعمل‌ها بود. این ملاقات تقریبا یک ماه قبل بود و همه ما (دست‌اندرکاران صنعت تئاتر، اجرای موسیقی در فضای باز، فیلم و سینما) گفتیم که نمی‌توانیم با این دستورالعمل‌ها، شروع به کار کنیم.»

«مسيله این نیست که (ادامه کار) مشکل باشد و ما به اندازه کافی تلاش نکرده‌ باشیم، بلکه ناممکن است. به راه انداختن دوباره این مکان با این دستورالعمل‌ها، از لحاظ اجرایی، اقتصادی و هنری ناممکن است.»

این سالن تا کنون مبلغ ۵ میلیون پوند برای حفظ آلبرت رویال، قرض گرفته است، اما هاسل توضیح می‌دهد که به ۵ الی ۱۰ میلیون پوند دیگر نیازمند است تا از ورشکستگی‌اش در اوایل سال آینده جلوگیری شود. علاوه بر آن، مجبورند صدها کارمند را بدون ارائه برنامه خاصی، از کار بیکار کنند.

این سالن به شکل سنتی و از دیرباز، محل برگزاری کنسرت‌ها و فستیوال‌های بی بی سی است. این شبکه امسال به پخش نمایش‌های برجسته پیشین از آرشیو خود، بسنده کرد.

با این وجود، برگزارکنندگان امیدوارند که بتوانند اجراهای زنده‌ای را به مدت دوهفته درتاریخ ۲۸ آگوست در رویال آلبرت هال برگزار کنند.

© The Independent

بیشتر از فرهنگ و هنر