برنامه تماس تصویری «گوگل میت» در رقابت با زوم

محو پس زمینه، بلند کردن دست و دستیار گوگل ازجمله امکانات آینده برنامه گوگل میت است

گوگل این خبر را در مصاحبه با ورگ تأیید کرد - عکس از Google Meet

گوگل میت در حال افزودن قابلیت‌های جدیدی به خدمات گپ‌وگفت ویدیویی خود است که سبب می‌شود در رقابت با زوم و مایکروسافت دست بالاتری داشته باشد.

گوگل با افزودن قابلیت‌های جدید به کاربران امکان می‌دهد در پس‌زمینه عکس‌های دل‌خواه‌شان را بگذارند، زیرنویس‌ سریع بگذارند، از حالت کم‌نور استفاده کنند، از قابلیت دست بلند کردن استفاده کنند (یعنی بدون حرف زدن اعلام کنند که حرفی برای گفتن دارند) و نمای موزاییکی تا ۴۹ شرکت‌کننده را در ویراست کاربری میت به نمایش بگذارند.

به گزارش ناین‌تو‌فایوگوگل که نخستین بار این خبر را منتشر کرد؛ اتاق استراحت، نظرسنجی و بخش پرسش و پاسخ را نیز به ویراست کاربری میت اضافه خواهند کرد.

گوگل این خبر را در مصاحبه با ورگ تأیید کرد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

گوگل اعلام نکرد که این قابلیت‌ها چه هنگام به میت اضافه خواهد شد اما هم‌اکنون در نوبت مراحل آزمایشی ارائه آن‌ها است.

اما قابلیت پس‌زمینه‌های سفارشی گوگل میت در ماه‌های آینده دراختیار کاربران قرار خواهد گرفت. این قابلیت به تازگی در برنامه مایکروسافت‌تیمز عرضه شده است و پیش از این در اختیار کاربران زوم قرار داشته است.

آزمایش مرحله بتای نظارت بر مجموعه سخت‌افزارهای میت از طریق برنامه دستیار گوگل نیز رو به اتمام است و این قابلیت در چند هفته آینده به ویراست اصلی این برنامه اضافه خواهد شد.

گوگل با همکاری گروه تخته‌سفیدهای تعاملی جمبورد یک تخته سفید مجازی هم به برنامه میت اضافه می‌کند.

این اقدامات در راستای تلاش گوگل برای یک‌پارچه‌سازی بیش‌تر برنامه میت با محصولات اصلی گوگل است و رایگان شدن آن طی همه‌گیری کرونا آغاز شده است.

گوگل به تازگی برچسب میت را به برنامه جی‌میل هم اضافه کرده است که در هر دو سامانه آی‌.او.اس و اندروید به تقویم گوگل هم وصل می‌شود.

طی دوران قرنطینه سراسری، شمار بیش‌تری از مردم به استفاده از برنامه‌های گپ‌وگفت ویدیویی روی آورده‌اند. به طوری که شمار کاربران بستر دورهمی ویدیویی زوم از ۶۵۹ هزار نفر در ماه ژانویه به ۱۳ میلیون نفر در ماه آوریل افزایش یافت.

شمار بزرگ‌سالانی هم که در بریتانیا از تماس ویدیویی استفاده می‌کنند دو برابر شده است و هفتاد درصد آن‌ها هر هفته از تماس ویدیویی استفاده می‌کنند. کاربری تماس تصویری در میان کهن‌سالان هم سه برابر شده است.

© The Independent

بیشتر از زندگی