ساعت اپل بر شستشوی دست شما نظارت می‌کند

برنامه جدید با توجه به حرکت دست و صدای آب مدت زمان شستشوی دست را کنترل می‌کند

ساعت کاربران را در حین رقص دنبال می‌کند و الگوریتم جدیدی را برای تشخیص چگونگی حرکت به کار می‌برد-USTIN SULLIVAN / Getty Images via AFP

اپل برای ساعت خود، به روز رسانی جدیدی را رونمایی کرده که مجموعه‌ای از امکانات جدید پیگیری را با خود به همراه دارد.

این نرم افزار جدید برنامه‌هایی برای پیگیری مدت زمان خواب کاربران، نحوه تناسب اندام آنها از طریق رقصیدن و یا مدت زمان شستن دست‌های شان را شامل می شود.

این برنامه به داده‌های حرکتی که نشان می‌دهد، کاربران در حال شستن دست‌های خود هستند دقت کرده و از صدای شیر آب استفاده می‌کند. وقتی این کار صورت می‌گیرد، با «تذکر دهنده» به کاربران مدت زمان شستن دست‌ها را نشان داده و آنها را به ادامه کار ترغیب می‌کند.

اما شاید بزرگترین و طولانی‌ترین تغییر مورد نیاز، پیگیری خواب است که به کاربران امکان می‌دهد تا مدت زمان در تخت ماندن را پیگیری کنند. اپل حالا کاربران را ترغیب می‌کند تا زمانی که به تخت می‌روند ساعت خود را کنار بگذارند تا اطلاعاتی را پیرامون مدت زمان خوابشان ، به دست آورند.

این ساعت (و آیفون) مردم را به خوابیدن و داشتن برنامه خواب منظم ترغیب می کند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این شرکت کاربران را تشویق می کند تا ساعت خود را صبح و یا قبل از رفتن به تخت شارژ کنند تا مطمئن شوند که برای زمان انجام کارها آماده است و البته این امکان، نشان می دهد که اپل یک نسخه جدید از این ساعت را با ماندگاری بهتر باطری کمی بعد در همین سال عرضه خواهد کرد.

علاوه بر برنامه خواب، اپل امکاناتی برای پیگیری جدید تناسب اندم ارائه می دهد. این ساعت حالا کاربران را در حین تمرین رقص دنبال می‌کند، برای مثال گفته می‌شود که الگوریتم جدیدی را برای تشخیص دقیق چگونگی حرکت کاربران به کار می‌برد.

این به روزرسانی همچنین نام برنامه «فعالیت ورزشی» را که مردم از طریق ساعت خود انجام می‌دادند به «تناسب اندام» تغییر داده و طراحی مجددی ارائه می‌دهد.

این نسخه جدید «ساعت اواس» از نمایشگر جدید که نشان می‌دهد ساعت توسط کاربر حرکت داده می شود، پشتیبانی می‌کند. تنظیمات خاص هم می تواند از طریق پیام رسانی، یا ارسال ایمیل (علاوه بر به اشتراک گذاشتن لینک در شبکه های دیگر مانند رسانه های اجتماعی یا وب سایت) به اشتراک گذاشته شود.

این نسخه همچنین نمایشگر جدید و به روز رسانی آنها را شامل می شود و علاوه بر آن امکان قرار دادن ترکیب بیش از یک برنامه تعریف شده، بر یک نمایشگر ساعت را بوجود می آورد.

جف ویلیام مدیر ارشد عملیاتی اپل در بیانیه ای گفت: «ما از تاثیر مثبتی که ساعت اپل بر مشتریان داشته است انرژی گرفته‌ایم و از ارائه امکانات جدید و هدفمند که سلامتی، تناسب اندام و تندرستی آنها را پشتیبانی می‌کند، هیجان زده ایم.»

«ساعت او اس۷ برنامه پی‌گیری خواب، تشخیص خودکار شستشوی دست، و شکل جدید تمرین ورزشی را همگی به شیوه ای کاملا جدید برای جستجو قرار می‌دهد و با استفاده از نمایشگرهای ساعت به کاربران کمک می‌کند تا سالم، فعال و همراه باشند.»

اپل این تغییر را در طول رویداد «دبلیو‌دبلیو‌دی‌سی» رونمایی می‌کند که برای اولین بار به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

© The Independent

بیشتر از زندگی