احتمال کشتن صدها حیوان در باغ وحش ولز به خاطر کمبود مالی

محدودیت‌های مربوط به کرونا باعث شده پول کافی برای نگهداری از حیوانات موجود نباشد

شیوع ویروس کرونا و کم شدن منابع مالی باعث شده تا نگهداری حیوانات در باغ‌وحش‌ها با مشکلاتی روبرو شود- Talara BLACKWOOD / AFP

به گفته مسئولان باغ‌وحشی در ولز، صدها حیوان به خاطر نرسیدن بودجه کافی در خطر گرسنگی بوده و آن‌ها ممکن است مجبور به کشتن حیوانات شوند.

تریسی و دین توئیدی، صاحبان «قلعه حیوانات وحشی بورث» می‌گویند که به خاطر محدودیت‌های مربوط به کرونا پول موجود فقط کفاف یک هفته دیگر را می‌دهد.

در زیرنویس ویدیویی که این باغ‌وحش منتشر کرده آمده «متأسفانه وضع مالی ما اینجا در قلعه حیوانات وحشی بورث هر روز خراب‌تر می‌شود. شاید فقط یک هفته دیگر دوام بیاوریم و بعد از آن باید شروع کنیم بعضی حیوانات را به‌جاهای دیگر ببریم، یا اگر نتوانیم جایی پیدا کنیم ناچاریم آن‌ها را خلاص کنیم.»

این باغ‌وحش که از قبل هم به خاطر زمستان طولانی و مشتری کم با مشکلات مالی مواجه بود، می‌گوید کمک مالی دولت برای باغ‌وحش‌ها فقط به شرکت‌های انگلیسی اختصاص‌یافته و این وضع ما را بدتر کرده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به گفته این زوج حیوان‌دوست «ما الآن بیشتر از هر وقت دیگری به کمک نیاز داریم و هر چه پیش بیاید بیشتر از همیشه مصمم هستیم و کوتاه نخواهیم آمد.»

ماه ژانویه دستور آمد که به خاطر کمبود تک‌تیرانداز در صورت فرار حیوانات، باغ‌وحش باید بسته شود اما ماه بعد دوباره اجازه فعالیت به آن‌ها دادند.

این باغ‌وحش که خانه بیش از ۳۰۰ حیوان وحشی است پیش‌ازاین نیز چند بار در معرض تعطیلی قرار گفت. بار اول زمانی بود که به خاطر سفت بستن یک سیاه‌گوش «در اثر یک خطای فاحش» نزدیک بود حیوان خفه شود و بار دوم چند روز بعد بود که تک‌تیراندازان مجبور شدند یک سیاه‌گوش را که فرار کرده بود با تیر بزنند.

منتقدان با نام‌گذاری این شرکت به «باغ‌وحش تفننی» این موضوع را زیر ذره‌بین قرار داده‌اند که برخی شرکت‌های گردشگری در انگلستان با نیت خوب تشکیل می‌شوند اما به خاطر بی‌کفایتی مالکین، از پس مراقبت موجودات بی‌گناه برنمی‌آیند.

آقا و خانم توئیدی تفننی بودن باغ‌وحش را تکذیب کرده و اصرار دارند وقتی آن‌ها در سال ۲۰۱۶ باغ‌وحش را تحویل گرفتند وضعیت آن «وحشتناک» بود و الآن خیلی بهتر شده است.

آن‌ها می‌گویند «ما این باغ‌وحش را برای پولدار شدن نگرفتیم. ما عاشق حیوانات هستیم و می‌دانستیم که این مکان در این منطقه زیبای شهر نیاز به توجه و علاقه جدی دارد. بسیاری از این حیوانات یا از چنگ سوداگران نجات پیداکرده‌اند یا به خاطر غیربومی بودن نتوانسته‌اند مورد مراقبت صاحبان اولیه‌شان قرار بگیرند.»

بیشتر از زندگی