احتمال لغو دوباره المپیک توکیو ۲۰۲۱

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک می گوید به برگزاری مسابقات در سال آینده متعهد است

 پیش‌تر برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو یک‌سال به تعویق افتاده بود - Philip FONG / AFP

توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک می گوید اگر مسابقات المپیک توکیو نتواند به دلیل بحران کووید۱۹ سال آینده هم برگزار شود، ناگزیر از تقویم کنار گذاشته می‌شود. 

در ماه مارس، کمیته بین‌المللی المپیک و دولت ژاپن طی تصمیمی بی سابقه مسابقات را به علت شیوع ویروس کرونا برای یک سال به تاخیر انداختند. این مسابقات قرار بود در ماه ژوئیه در ژاپن برگزار شود.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن گفته است که مسابقات المپیک نمی‌تواند در سال ۲۰۲۱ برگزار شود مگر آنکه ویروس مهار شود؛ و باخ نیز گفت این توضیح را درک می کند. 

ویروس مرگبار کرونا بیش از ۱۷ هزار و ۱۰۰ نفر را در ژاپن مبتلا کرده و ۷۹۷ تن را به کشتن داده است. 

باخ به بی بی سی گفت: «صادقانه می‌گویم که این را درک می کنم، زیرا شما برای همیشه نمی‌توانید سه الی پنج هزار نفر را در یک کمیته سازماندهی تحت استخدام درآورید.» 

او گفت:‌ «شما نمی توانید هر سال کل برنامه‌ریزی زمانی جهانی در تمامی فدراسیون‌های عمده و تمامی رشته های ورزشی را تغییر دهید. شما نمی‌توانید ورزشکاران را در ابهام نگه دارید.» 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

باخ گفت کمیته بین‌المللی المپیک به برگزاری مسابقات در سال آینده متعهد است، هرچند باید برای سناریوهای مختلف از جمله قرنطینه کردن ورزشکاران آماده باشد. 

او گفت:‌ «این برای زندگی در دهکده المپیک به چه معنایی است؟» 

«تمامی سناریوهای مختلف تحت ملاحظه هستند و از همین روست که می‌گویم این یک کار عظیم است. چون گزینه های متفاوت بسیاری وجود دارد که در حال حاضر رسیدگی به آنها آسان نیست.» 

او گفت: «وقتی تصویر روشنی از نگاه جهان به ۲۳ ژوئیه ۲۰۲۱ داشته باشیم، آنوقت می‌توانیم تصمیم درست را اتخاذ کنیم.» 

بیشتر از ورزش