نیروی هوایی آمریکا: سلاح‌های هسته‌ای و بمب‌افکن‌هایمان کاملاً آماده‌اند

آمریکا می‌گوید کرونا نتوانسته توان این کشور برای پاسخ به هر تهدید نظامی را کاهش دهد

آمریکا به‌دنبال انتقال این پیام به متحدان و رقبایش است که کرونا نتوانسته تمرکز این کشور را از قدرت نظامی‌اش منحرف کند-Brendan Smialowski / AFP

فاکس نیوز به نقل از مقام‌های نظامی آمریکا از آمادگی کامل نیروهای نظامی این کشور در میانه بحران کرونا خبر داده است.

این رسانه در گزارش خود به نقل از مقام‌های ارشد نیروی هوایی آمریکا نوشته که بمب‌افکن‌های بی-۲ و موشک‌های هسته‌ای قاره‌پیمای آمریکا به‌رغم چالش‌هایی که ویروس کرونا ایجاد کرده است، کاملاً آماده‌اند تا از منافع این کشور در یک جنگ بزرگ و فراگیر دفاع کنند.

ژنرال «تیم ری»، یکی از فرماندهان ارشد نیروی هوایی می‌گوید: «ما اقدامات لازم را برای اطمینان از این‌که بمب‌افکن‌ها و موشک‌های قاره‌پیمایمان آماده هستند و می‌توانند در هر زمان به هر نقطه‌ای برسند، انجام داده‌ایم.»

فاکس نیوز در ادامه گزارش داده که خدمه زرادخانه‌های هسته‌ای آمریکا نیز گرچه فاصله‌گذاری و قرنطینه را انجام داده‌اند ولی این اقدامات به نحوی برنامه‌ریزی و مدیریت شده‌اند که بر توان این مجموعه‌ها برای عملیاتی کردن فرمان‌های نظامی در کوتاه‌ترین زمان ممکن تأثیری نداشته باشد.

بمب‌های هسته‌ای و موشک‌های قاره‌پیمای آمریکا در سیلوهای حفاظت‌شده در غرب این کشور از جمله در ایالت‌های مونتانا و وایومینگ نگهداری می‌شوند. نیروی هوایی آمریکا از فرماندهان این زرادخانه‌ها خواسته تحت هر شرایطی آمادگی کامل خود را حفظ کنند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به نظر می‌رسد انتشار اخبار در مورد آمادگی کامل نیروی نظامی آمریکا برای مقابله با هر وضعیت جنگی محتمل، برای انتقال این پیام به متحدان و رقبای آمریکا است که کرونا نتوانسته تمرکز این کشور را از قدرت نظامی‌اش منحرف کند.

به‌تازگی و در ماه مارس، نیروی هوایی آمریکا یک گروه از بمب‌افکن‌های بی-۲ خود را برای پشتیبانی از فرماندهی نظامی آمریکا در خاک اروپا، به پرتغال اعزام کرده است.

بیشتر از جهان