سرنا ویلیامز پس از ممنوعیت استفاده از لباس سرهم چسبان

لباس و کفش مارک «نایک» دومین همکاری میان این تنیسور و طراح مد، ورجیل ابلُح است.

سرنا ویلیامز با پوشیدن لباس سفارشی برند «نایک» درنخستین بازیش در اوپن فرانسه، بیش از پیش توجه عموم را به سبک لباس در رقابت‌های امسال جلب کرد. او سال گذشته از پوشیدن لباس تنگ سرهم (کت سوت) منع شد.

لباس جدید ویلیامز توسط ورجیل ابلُخ طراحی شده که صاحب برند «آف وایت» و مدیر هنری کلکسیون لباس‌های مردانه «لویی ویتون» است.

نخستین عکس‌های ویلیامز در یک لباس تنیس سیاه و سفید، روز شنبه، در اکانت توئیتر و اینستاگرامش منتشر شد. دو روز بعد، او در شکل جدیدی از همین طرح در زمین بازی خاک رس (اوپن فرانسه) ظاهر شد.

این لباس شامل یک بالاتنه و دامن کوتاه و زیر آن نیم تنه‌ای توری است.

کلاهی هم همراه این لباس است که به روی آن واژه‌های «مادر، قهرمان، ملکه، الهه» به فرانسه نوشته شده اما ویلیامز در طول بازی آن را به سر نگذاشت.

این نخستین باری نیست که برنده بیست و سه مسابقه «گرند اسلم» در رقابت‌های اوپن فرانسه با مد و لباس‌هایش جلب توجه می‌کند.

در رقابت‌های سال گذشته، ویلیامز در یک لباس سیاه چسبان یک سره (کت سوت) طرح «نایک» ظاهر شد که به گفته خودش به او احساس یک «پرنسس جنگجو» را می‌داد.

اما، سه ماه بعد، برنارد گیدی چلی، رئیس اوپن فرانسه ضمن اعلام مقررات جدیدی برای لباس تنیس بازان گفت ویلیامز و سایر تنیسورها به خاطر «احترام به بازی‌ها و این مکان» در آینده اجازه پوشیدن چنین البسه‌ای نخواهند داشت.

او در گفتگو با «مجله تنیس»، ضمن اشاره به طرح‌هایی که برندهای ورزشی  برای بازیکنان اوپن فرانسه تولید می‌کنند، گفت: «قدری دیر شده زیرا کلکسیون (لباسهای تنیس تنیسورها) طراحی شده‌اند، اما ما به هر حال از تولیدکنندگان خواسته‌ایم طرح‌هایشان را به اطلاع ما برسانند».

وی گفت: «فکر می‌کنم گاهی زیاد تند رفته‌ایم. لباس سرنا، برای مثال، سال آینده پذیرفته نخواهد شد».

لباس چسبان و سراسری ویلیامز در سال گذشته، برای جلوگیری از لخته شدن خون طراحی شده بود که او از هنگام تولد کودکش با آن دست به گریبان بوده است.

ویلیامز در پاسخ به این سئوال که در مورد ممنوعیت استفاده از آن لباس چه احساسی دارد، گفت: «وقتی موضوع مد مطرح است، نمی‌خواهید تکرار جرم کنید».

لباس جدید این ستاره تنیس با استقبال بسیاری از هوادارانش روبرو شده است.

یک کاربر اینستاگرام نوشت: «طرح شده توسط یک سلطان و پوشیده بر تن یک ملکه #تعالی سیاه».

کاربر دیگری نوشت: «سعی کردند از لباس یکسره چسبان جلوگیری کنند، پس من هم به شما فریبندگی کامل ارائه می‌کنم !!!!! بله ملکه!!!!!».

شخص دیگری نوشت ویلیامز «گرمی و سلیقه بیشتری برای تنیس به ارمغان آورده است».

این نخستین بار نیست که ویلیامز و ابلُح با یکدیگر همکاری می‌کنند.

در ماه اوت سال گذشته، به دنبال اعلام ممنوعیت لباس یکسره چسبان، ویلیامز در اوپن آمریکا با یک دامن کوتاه شبیه به دامن بالرین‌ها، طرح ابلُح ظاهر شد که خاص او دوخته شده بود.

ویلیامز، همراه با این لباس، یک جوراب شلواری فیش نت مخصوص جلوگیری از لخته شدن خون، و یک جفت کفش ورزش «نایک» از نوع «فلر» پوشیده بود.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Let the Roland Garros begin. Here is my French Open look designed by @virgilabloh and @nike.

A post shared by Serena Williams (@serenawilliams) on

سرنا ویلیامز: آغاز رولان گاروس. این لباس من برای اوپن فرانسه است که توسط #ورجیلابلح و نایک طراحی شده است.

© The Independent

بیشتر از فرهنگ و هنر