مایک پومپئو: دیپلمات‌های ایرانی مامور ترور هستند

رویترز: به باور آمریکا، وزارت اطلاعات مسئول مستقیم قتل مسعود مولوی است

وزیر امور خارجه آمریکا ادعا می‌کند دیپلمات‌های ایرانی در اروپا دست به سوء قصد زده‌اند-Andrew Harnik / POOL / AFP

در حالی که رویترز به نقل از یک مقام عالی‌رتبه آمریکایی گزارش داده که به باور واشینگتن، وزارت اطلاعات مسئول مستقیم قتل مسعود مولوی در ترکیه است، مایک پومپئو نیز دیپلمات‌های ایرانی را مامور ترور توصیف کرد.

این خبرگزاری بریتانیایی هفته گذشته گزارش داده بود که دو مامور اطلاعاتی در کنسولگری ایران در استانبول، مولوی را در آبان‌ماه گذشته به قتل رساندند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اکنون یک مقام آمریکایی به رویترز گفته که با توجه به سابقه جمهوری اسلامی در هدف قرار دادن مخالفان در ترکیه، ایالات‌متحده بر این باور است که وزارت اطلاعات به طور مستقیم پشت قتل مولوی بوده است.

همزمان وزیر امور خارجه آمریکا قتل مولوی را یک نمونه دیگر از دست داشتن دیپلمات‌های ایرانی در کشتن مخالفان جمهوری اسلامی توصیف کرد. او ادعا می‌کند که دیپلمات‌های ایرانی مامور ترور هستند و در دهه گذشته سوء قصد‌ها و بمب‌گذاری‌های متعددی در اروپا انجام داده‌اند.

مسعود مولوی با سابقه فعالیت در شبکه امنیت سایبری جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر در ترکیه زندگی می‌کرد و در شبکه‌های اجتماعی مطالبی را علیه سپاه منتشر می‌کرد. او در پاییز امسال در خیابانی در استانبول به ضرب گلوله کشته شد. 

تهران قبلا اتهام‌های مشابه در مورد دست‌داشتن دیپلمات‌ها و سفارتخانه‌ها در حذف مخالفان جمهوری اسلامی را رد کرده بود.