مشعل المپیک ۲۰۲۰ به فوکوشیما رسید

همه‌گیری کووید-۱۹ المپیک ژاپن را تا سال آینده به تعویق انداخت

مشعل تا یک ماه دیگر در فوکوشیما باقی می‌ماند و سپس به توکیو منتقل خواهد شد-Kazuhiro NOGI / AFP

دست اندرکاران بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو مشعل المپیک را در روز چهارشنبه به استان فوکوشیما رساندند؛ جایی که این مشعل در فانوسی برای مشاهده عموم طی یک ماه آینده به نمایش گذاشته خواهد شد. این بازی‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا به سال آینده موکول شده است.

تقدیم مشعل المپیک، در مراسمی کم فروغ در مرکز ملی تمرین دهکده جی در فوکوشیما رخ داد که قرار بود محل آغاز دوی مشعل المپیک باشد.

از کمیته دست اندرکاران المپیک ۲۰۲۰ توکیو، تنها یوکیهیکو نونومورا، دبیر اجرایی آن، برای شرکت در مراسم به شمال کشور سفر کرد.

آقای نونومورا در آغاز مراسم گفت: «این مشعل نماد امید برای جهانیان است تا پس از آن که توانستیم بر بحران جدی ویروس کرونا غلبه کنیم، از طریق بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو بهترین خصایص انسانی را جشن بگیرند »

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

او سپس مشعل المپیک را به ماکوتو نوجی از دولت فوکوشیما تقدیم کرد.

آقای نوجی گفت: «من قویا بر این باورم که خروج مشعل المپیک در سال آینده از دهکده جی، پیامی محکم به جهانیان خواهد بود که ما می‌توانیم بر هر دشواری فایق آییم. بعد از آن که بر بیماری ویروس کرونا که اکنون ما را درگیر کرده است غلبه کردیم، این مشعل نماد امیدی نه تنها برای مردم ژاپن، بلکه مردم سراسر دنیا خواهد بود.»

این مشعل تا ۳۰ آوریل در دهکده جی به نمایش گذاشته خواهد شد، و بعد به توکیو منتقل خواهد شد. دست‌اندرکاران این بازی‌ها هنوز تصمیم نگرفته‌اند که در کجای پایتخت ژاپن مشعل را به نمایش بگذارند.

کمیته بین‌المللی المپیک و دولت ژاپن بالاخره در هفته گذشته تسلیم فشار شدید از طرف ورزشکاران و سازمان‌های مربوطه در سراسر جهان شدند و توافق کردند به خاطر بیماری عالم‌گیر ویروس کرونا این بازی‌ها را به تعویق اندازند.

المپیک توکیو اکنون از ۲۳ ژوئیه تا ۸ اوت ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد.

دهکده جی به عنوان نقطه آغاز دو امدادی ۱۲۱ روزه مشعل المپیک تعیین شده بود که قرار بود روز ۲۶ مارس آغاز شود، چرا که این دهکده نماد بازسازی ژاپن بعد از زلزله و سونامی سال ۲۰۱۱ است.

این مکان به عنوان پایگاهی برای مدیریت اقدامات امدادی و بازسازی ساحل کاملا ویران منطقه مورد استفاده قرار گرفت و تنها اخیرا به دوران شکوه سابقش به عنوان مرکزی برای تمرین بهترین فوتبالیست‌های جوان ژاپن بازگشته است.

© The Independent

بیشتر از ورزش