فوتبالیست هوادار خامنه‌ای و سلیمانی پاسپورت پرتغالی می‌گیرد

«این اتفاق موجب می‌شود تا مهدی طارمی به‌عنوان بازیکن اروپایی با اینترمیلان قرارداد ببندد»

شادی گل مهدی طارمی با پیراهن تیم فوتبال ایران-پاییز ۱۴۰۲-شبکه‌های اجتماعی

شماری از رسانه‌ها در ایران، روز پنجشنبه ۲۳ فروردین‌ماه به نقل از روزنامه‌های پرتغالی خبر دادند که مهدی طارمی، کاپیتان تیم ملی فوتبال و عضو باشگاه پورتوی پرتغال، تقاضای خود برای دریافت تابعیت پرتغالی را در اداره مهاجرت لیسبون ثبت کرده است.

مهدی طارمی که در سال‌های اخیر بارها علاقه خود را به نظام جمهوری اسلامی و مقامات ارشد آن مانند علی‌ خامنه‌ای و قاسم سلیمانی نشان داده است، بنا بر این گزارش قصد دارد در سال ۲۰۲۴ تابعیت قطعی کشور پرتغال را به دست بیاورد و در تابستان امسال هم درخواست او در سازمان مهاجرت و پناهندگی این کشور اروپایی بررسی خواهد شد.

مهدی طارمی در در ابتدای سال جاری میلادی، مجوز اقامت دائمی خود در پرتغال را به دست آورده بود. بنا بر قوانین این کشور، شهروندان دیگر کشورها با خرید ملک یا سرمایه‌گذاری به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو، پس از دریافت اجازه اقامت می‌توانند گذرنامه و تابعیت پرتغالی را هم به‌دست آورند.

خبرگزاری مهر در ایران، امروز به نقل از روزنامه پرتغالی اوجوگو نوشت: «این بازیکن از سال ۲۰۱۹ به‌طور پیوسته در پرتغال زندگی کرده و از سال ۲۰۲۰ هم در ملک شخصی خود سکونت دارد. حالا طبق اطلاعات به‌دست آمده، طارمی گام‌های نخست اداری را برای دریافت ملیت پرتغالی برداشته و قصد دارد در سال ۲۰۲۴ تابعیت این کشور را به دست بیاورد. طارمی در ابتدای سال جاری میلادی مجوز اقامت دائم در کشور پرتغال را به دست آورد که یکی از شروط اساسی برای اخذ تابعیت این کشور است. همچنین چنین اقدامی موجب می‌شود تیم فوتبال اینتر که قرار است طارمی را به خدمت بگیرد، یکی از سهمیه‌های بازیکنان غیراروپایی‌اش خالی شود.»

این خبر درحالی منتشر شده است که مهدی طارمی در سال‌های اخیر و با وجود افزایش فقر و مشکلات اقتصادی برای مردم ایران و همچنین سرکوب و کشتار وسیع مردم معترض در اعتراضات آبان ۱۳۹۸ یا پاییز ۱۴۰۱، همچنان به ابراز علاقه و تمجید از علمکرد رهبر جمهوری اسلامی و منصوبان آن مشغول بود و پیش از اعزام تیم ملی فوتبال ایران به مسابقات جام جهانی قطر و سپس جام ملت‌های آسیا در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ نیز همراه با سایر اعضای تیم ملی فوتبال ایران به دیدار ابراهیم رئیسی و حسین سلامی، رئیس‌جمهوری ایران و فرمانده کل سپاه پاسداران رفت و با‌ آنان به خوش‌وبش پرداخت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

رفتارهایی که موجب افزایش انتقادات شمار زیادی از مردم معترض در ایران نسبت به مهدی طارمی و سایر بازیکنان تیم فوتبال ایران شد. اکنون با درخواست طارمی برای اخذ تابعیت کشور پرتغال، به نظر می‌رسد او برخلاف شعارهای قبلی‌اش، خود نیز علاقه‌ای به زندگی در سایه نظام جمهوری اسلامی ندارد.

مهدی طارمی، مردادماه ۱۳۹۶ در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) نوشته بود که «امام خامنه‌ای: اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.»

بیشتر از فوتبال