ستاره‌های مد زمان را به عقب برمی‌گردانند

ساعت با اشاره به «نیمه‌شب» بر گردن تیلور سوئیفت در مراسم گرمی ۲۰۲۴‏

تصویر ترکیبی از جواهرات تیلور سوئیفت در شب اهدای جوایز گرمی/ AFP

تیلور سوئیفت روز یکشنبه ۴ فوریه در مراسم فرش قرمز گرمی ۲۰۲۴ پیراهنی از مجموعه فاخر اسکیاپارلی به تن و چند گردن‌بند لورن شوارتز بر گردن داشت؛ از جمله یک ساعت چشم‌نواز به‌شکل طوق که دور گردنش انداخته بود.

طوق‌ دور گردن (چوکر) اشاره‌ به سبک پانک (punk) دهه‌های هشتاد و نود میلادی دارد که بارها روی فرش قرمز گرمی دیده شده است، از جمله دور گردن ژانل مونه و کارول جی که گرامافون طلایی را برای بهترین آلبوم موسیقی اوربانا به دست آورد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

از آن مهم‌تر اینکه تیلور سوئیفت یک طوق پرزرق‌وبرق با ساعتی در وسطش به گردن بسته بود که عقربه‌هایش روی نیمه‌شب تنظیم شده بود؛ اشاره‌ای به آلبوم برنده گرمی او به نام «نیمه شب» که با عث شد او نخستین هنرمندی شود که چهار بار جایزه رکورد سال را برده است. این آلبوم شش نامزدی برای تیلور به ارمغان آورد.

به گزارش پیج سیکس (PAGE SIX)، نماینده این خانه جواهر گفت این قطعه در واقع یک ساعت سفارشی عتیقه بود که به چوکر تبدیل شد. سوئیفت آن شب در مراسم گرمی در مجموع ۳۰۰ قیراط الماس لورن شوارتز به خود آویخته بود.

این ستاره در ماه‌های اخیر لباس‌هایش را با عناصری از زیبایی‌شناسی آلبوم «آوازه» (Reputation) تزیین کرده است، مانند پیراهن تنگ و فلس‌مانندش در مراسم گلدن گلوب (Golden Globe).

ترکیب ساعت با جواهرات دیگری مانند گل‌سینه یا گردن‌آویز پیش از این نیز معمول بوده است. سوئیفت که جایزه بهترین آلبوم آواز پاپ را نیز به خانه برد در فهرست بلندبالای افراد مشهوری قرار دارد که ساعت‌های جواهر را هر جایی جز مچ دست می‌‌بندند؛ مانند حلقه‌های ساعتی مگان تی استالیون یا لباس ساعتی اولیویا رودریگو روی کاور مجله رولینگ استونز.

ریانا در نمایش لباس مردانه سال گذشته لویی ویتون یک طوق‌ساعت سفارشی جیکوب و کو (Jacob & Co) با جواهراتی به ارزش تقریبی هفتصد هزار دلار و شامل سی قیراط الماس سفید دور گردن خود بسته بود.

چمبرلین، مجری پادکست و تولیدکننده محتوا، نیز در ماه اکتبر در نمایش میو میو در هفته مد پاریس یک ساعت با بند مشکی دور گردنش بسته بود.

بیشتر از مُد و زیبایی