وکلای ترامپ درخواست تجدیدنظر در حکم غرامت ۸۳.۳ میلیون دلاری می‌کنند

وکلای ترامپ با استناد به آشنایی و همکاری سابق قاضی دادگاه و وکیل شاکی، معتقدند که «تعارض منافع» رخ داده است

وکلای ترامپ با استناد به «تعارض منافع» میان قاضی و وکیل ئی جین کارول، شاکی پرونده شکایت از دونالد ترامپ به اتهام «تهمت و افترا»، تقاضا کردند در حکم غرامت ۸۳.۳ میلیون دلاری هیئت منصفه تجدیدنظر شود.

آلینا حبا، وکیل دونالد ترامپ، به نیویورک پست گفت مطلع نبوده است که لوییس کاپلان، قاضی فدرال منهتن، و روبرتا کاپلان، وکیل کارول، در اوایل دهه ۱۹۹۰ در یک شرکت حقوقی با یکدیگر همکار بودند. یک منبع آگاه نیز به نیویورک پست گفت قاضی پرونده زمانی «مربی» وکیل کارول بود.

حبا گفت نه قاضی ۷۹ ساله و نه روبرتا کاپلان ۵۷ ساله وجود «تعارض منافع» و نقض قوانین اخلاق قضایی را افشا نکرده بودند و افزود: «این موضوع هرگز افشا نشد. این احمقانه و خیلی غیراخلاقی است.»

او اضافه کرد: «ما این موضوع را در درخواست تجدیدنظر خواهیم گنجاند و اقدام‌های مقتضی را به عمل می‌آوریم. افشا نشدن این موضوع تخلف اخلاقی است.»

زاک سایر، نماینده روبرتا کاپلان، تاکید کرد که هیچ تعارضی وجود ندارد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

سایر بدون ارائه جزئیات بیشتر، گفت: «آن‌ها در اوایل دهه ۱۹۹۰ در یک بازه زمانی کمتر از دو سال هم‌زمان در یک شرکت حقوقی بزرگ کار می‌کردند که لوییس کاپلان یکی از شرکای ارشد بود و روبرتا کاپلان دستیاری تازه‌کار که هرگز برای او کار نکرد.»

اما یکی از شرکای سابق این شرکت که نخواست نامش فاش شود به نیویورک پست گفت روبرتا کاپلان مانند تمام دستیارهای شرکت نهایت تلاشش را می‌کرد تا مقابل شرکا، از جمله لوییس کاپلان، خودی نشان بدهد.

این شریک سابق شرکت «پل ویس» مدعی شد: «لوییس مثل مربی‌اش بود.»

پیش‌تر در ماه مه، ترامپ محکوم شده بود ۵ میلیون دلار به کارول بپردازد که مدعی بود ترامپ در سال ۱۹۹۶ در اتاق پرو فروشگاه برگدورف گودمن از او سوءاستفاده کرده بود.

لوییس کاپلان قاضی دادگاه فدرال منهتن بود که روز جمعه ۲۶ ژانویه حکم غرامت ۸۳.۳ میلیون به‌نفع کارول صادر کرد.

هیئت منصفه، متشکل از پنج مرد و چهار زن، ترامپ را مشمول اتهام «تهمت و افترا» دانست که در سال ۲۰۱۹، ادعاهای تعرض جنسی را که کارول مطرح کرده بود «حقه» و او را «دیوانه» خواند.

برخی کارشناسان حقوقی میزان غرامت تعیین‌شده را زیر سوال برده‌اند زیرا روشن نیست ترامپ چه میزان آسیب مالی به کارول زده است.

ترامپ در پی صدور این حکم تاکید کرد که برای هر دو تصمیم درخواست تجدیدنظر خواهد کرد.

او در رسانه اجتماعی تروث سوشال نوشت: «مطلقا مضحک است! با هر دو حکم کاملا مخالفم و در مورد کل این ماجرای اذیت و محاکمه بی‌اساس که با دستور بایدن علیه من و حزب جمهوری‌خواه راه افتاده است فرجام‌خواهی می‌‌کنم. سیستم قضایی ما از کنترل خارج شده است، و از آن به‌مثابه سلاح سیاسی استفاده می‌شود.»

بیشتر از جهان