پیراهن آستین‌بلند چسبان همچنان محبوب است

لباس‌های یقه‌بسته احساس تواضع و ظرافت را تداعی می‌کنند

ستاره‌های سینما و سرگرمی  پیراهن بلند اندامی  پوشیده‌اند- AFP/ DARLA PARI KHAZEI/ INDEPENDENT PERSIAN  

ظاهر ظریف زنانه این روزها خودش را آرام‌آرام در میان لباس‌ها و سبک‌های زمستانی امسال به‌اندازه‌ای جا انداخته است که می‌توان گفت خودش را برای برگشت پرقدرت به مد امسال آماده می‌کند.

پیراهن‌های بلند یقه‌بسته آستین‌دار چسبان که این روزها بر تن ستاره‌های بسیاری همچون کیم کارداشیان دیده می‌شود یکی از سبک‌های برتر فرش قرمزهای چند هفته گذشته بود.

در رویداد پرستاره سی و سومین دوره جوایز سالانه گاتهام در ۲۷ نوامبر ۲۰۲۳، پنه‌لوپه کروز، که نظرهای مثبت بسیاری برای بازی‌‌اش در فیلم «فراری» ابراز شد، لباس توری بلندی از خانه مد شانل پوشیده بود که یکی از موج‌های جدید این روزهای هالیوود است. ربکا هال را نیز در ظاهری شبیه به کروز دیدیم.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

راشل مک آدام هم در این نوع پوشش به آن‌ها پیوسته بود و پیراهن نازک مشکی در همان سبک، و در جلو چین‌دار، به تن داشت.

لباس‌های بلند با یقه‌های بسته، که به آن‌ها لباس‌های یقه‌بالا یا یقه‌های ماک نیز می‌گویند، انتخابی کلاسیک برای فصول و مناسبت‌های گوناگون در گروه پیراهن زنانه است.

ظرافت و فروتنی: لباس‌های یقه‌بسته احساس تواضع و ظرافت را تداعی می‌کنند. یقه بلند می‌تواند پوشش سرتاپایی به فرد بدهد که برای رویدادهای رسمی یا مناسبت‌هایی که ظاهر محافظه‌کارانه‌تری دارند مناسب است.

تطبیق‌پذیری: این لباس‌ها در طیف گسترده‌ای از سبک‌، پارچه‌، و الگو تولید می‌شود که تنوع زیادی به آن می‌بخشد. انواع برش‌های راسته و الگوهای ساسون‌دار و غیره جا را برای نشان دادن هنر خیاطی باز گذاشته است.

سازگاری فصلی: بسته به جنس و طرح، این لباس‌ها را می‌توان در تمام طول سال پوشید. پارچه‌های ضخیم‌تر، مانند پشم یا مخمل، برای فصول سردتر مناسب‌اند، در حالی‌ که پارچه‌های ظریف‌تر، مانند پارچه ابریشمی یا پنبه‌ای، در هوای گرم به کار می‌آیند.

لباس‌های بلند با یقه‌های بسته را می‌توان با زیورآلات جانبی مناسب آراست. اگر پیراهن تک‌رنگی از این سبک دارید، اضافه کردن کمربند، گردن‌بند بلند چند ردیف، یا یک جفت گل سینه می‌تواند ظاهر آن را از سادگی دربیاورد.

روند مد مدام در حال تغییر است. بنابراین، جزئیات خاص لباس‌های بلند یقه‌بسته ممکن است طی زمان تغییر کند. طراحان ممکن است با سبک‌های مختلف یقه، طول آستین، و تزئینات متفاوت این پوشش را آزمایش کنند تا روند را تازه و هیجان‌انگیز نگه‌ دارند.

این لباس‌ها برای مناسبت‌های گوناگون، از جمله عروسی، مهمانی، شام‌های رسمی، و حتی سبک روزمره، بسته به طرز دوخت و راحتی و پارچه، مناسب‌اند.

اغلب افراد مشهور و ستاره‌ها پیراهن‌های بلند با یقه‌های بسته در کمد لباس‌هایشان دارند که این سبک را برای عموم محبوب‌تر می‌کند.

بیشتر از مُد و زیبایی