ستارگان فوتبال جهان در لباس‌های سنتی عربستان سعودی

کریستیانو رونالدو، کریم بنزما، سادیو مانه و نیمار و… با پوشیدن لباس‌های سنتی عربستان سعودی در روز ملی این کشور احترام خود را به جامعه میزبان نشان دادند

هم‌زمان با برگزاری جشن‌های روز ملی عربستان سعودی، شماری از ستارگان فوتبال جهان که جذب باشگاه‌های سعودی شده‌اند، با پوشیدن لباس‌های سنتی این کشور احترام خود را به فرهنگ و ارزش‌های جامعه عربستان نشان دادند و در برخی از مراسم‌ها و جشن‌ها شرکت کردند.

روزنامه النهار روز شنبه ۲۳ سپتامبر (اول مهر ۱۴۰۲)، هم‌زمان با روز ملی عربستان سعودی، در گزارشی نوشت برخی از ستارگان فوتبال جهان، از جمله کریستیانو رونالدو، کریم بنزما، سادیو مانه و نیمار با پوشیدن لباس‌های سنتی عربستان سعودی در روز ملی این کشور تاثیر‌پذیری و احترام خود را به جامعه میزبان نشان دادند.

به‌نوشته روزنامه النهار، کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی فوتبال، و سادیو مانه، همبازی سنگالی‌اش که هر دو برای باشگاه النصر بازی می‌کنند، با پوشیدن لباس‌های سنتی عربستان سعودی رقص محلی «عرضة» را اجرا کردند.

کریم بنزما، بازیکن فرانسوی باشگاه فوتبال الاتحاد، نیز با انتشار عکسی از خود در لباس سنتی عربستان سعودی، در پیش‌زمینه‌ای با پرچم عربستان سعودی، روز ملی این کشور را تبریک گفت.

الکس تلس، مدافع برزیلی تیم فوتبال النصر، و مارسلو بروزویچ، بازیکن فوتبال اهل کرواسی، که او هم برای باشگاه النصر عربستان سعودی توپ می‌زند، عکس‌هایی از خود را با لباس‌های سنتی عربستان و شال‌های عربی منتشر کردند.

نیمار، دیگر ستاره برزیلی فوتبال، نیز با پوشیدن لباس سنتی عربستان سعودی، در کنار سایر هم‌بازی‌های خود در باشگاه الهلال، روز ملی عربستان سعودی را جشن گرفت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اودیون جود ایگالو، بازیکن سابق الهلال، در روز ملی عربستان سعودی با شمشیر ظاهر شد و یک شاهین در دست داشت.

باشگاه الوحده عربستان سعودی هم ویدیویی از ستارگان فوتبال خود در لباس‌های سنتی عربستان منتشر کرد.

در روزهای گذشته، جشن‌ها و برنامه‌های پرشماری در معرفی فرهنگ، تاریخ و سنت‌های عربستان سعودی به‌مناسبت ۲۳ سپتامبر، روز ملی این کشور برگزار شده است.

در ۲۳ سپتامبر سال ۱۹۳۲ ملک عبدالعزیز بن عبدالرحمن آل سعود، پادشاه و بنیان‌گذار عربستان سعودی، وحدت سراسری کشور را اعلام کرد و نام رسمی کشور را «پادشاهی عربستان سعودی» نامید.

بیشتر از ورزش