نیویورک‌پست: از آغاز دولت بایدن یک‌و‌نیم میلیون مهاجر غیرقانونی وارد آمریکا شدند

در سه سالی که از عمر دولت بایدن می‌گذرد سه میلیون و ۸۰۰ هزار مهاجر وارد آمریکا شده‌اند

همزمان با افزایش انتقاد‌ها درباره سیاست‌های مهاجرتی دولت بایدن و امنیت مرزها، نیویورک‌پست گزارش داد، از آغاز به کار دولت جو بایدن در سال ۲۰۲۱ تا کنون، سه میلیون و ۸۰۰ هزار مهاجر وارد آمریکا شده‌اند که نیمی از آنها، حدود یک‌و‌نیم میلیون نفر، به‌طور غیرقانونی خود را به خاک آمریکا رسانده‌اند. 

براساس این گزارش در سه سال اخیر به دو میلیون و ۳۴۵ هزار و ۶۰۰ نفر احضاریه برای حضور در دادگاه ابلاغ شده است. این احضاریه برای افرادی صادر می‌شود که خود را به خاک آمریکا می‌رسانند و به پلیس مرزی تسلیم می‌شوند و درخواست پناهندگی می‌کنند. معمولا رسیدگی به این پرونده‌ها و صدور حکم قاضی درباره اینکه فردی که درخواست پناهندگی کرده می‌تواند در آمریکا بماند یا باید بازگردد سال‌ها به‌طول می‌انجامد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

براساس گزارش نیویورک‌پست، در سه سالی که از عمر دولت بایدن می‌گذرد، یک‌و‌نیم میلیون نفر به طور غیرقانونی وارد خاک آمریکا شده‌اند و این آمار همواره رو به افزایش بوده است. فقط در سال ۲۰۲۳، یک میلیون و ۸۰۰ هزار مهاجر به‌طور قانونی یا غیرقانونی وارد آمریکا شده‌اند. این تعداد تنها در ماه اوت، ۱۸۰ هزار نفر بوده است.

نیویورک‌پست می‌گوید این مهاجران پس از عبور از مرز در ۵۰ ایالت آمریکا پخش می‌شوند اما در سال گذشته چهار ایالت شامل تگزاس با بیش از ۱۷۰ هزار مهاجر و کالیفرنیا و فلوریدا با بیش از ۱۶۵ هزار و ۱۵۲ هزار مهاجر وضعیت وخیمی داشته‌اند. فقط در سال گذشته ۱۴۵ هزار و ۶۹۰ مهاجر وارد نیویورک شده‌اند.

اخیرا تصاویر تعدادی مهاجران عمدتا مرد در کنار پیاده‌روهای نیویورک در رسانه‌ها منتشر شده است. مقامات نیویورک پیش‌تر از کسب‌و‌کارها خواسته بودند که به‌طور داوطلبانه به این مهاجران کمک کنند.

بیشتر از جهان