تدابیر امنیتی اطراف دادگاه آتلانتا در آستانه اعلام‌جرم احتمالی علیه دونالد ترامپ

دونالد ترامپ پیش از این در واکنش به اتهامات فدرال در واشنگتن، خود را بیگناه دانسته بود

تشدید تدابیر امنیتی در اطراف دادگاه در مرکز آتلانتا - JOE RAEDLE/GETTY IMAGES NORTH AMERICA/Getty Images via AFP

ماموران پلیس ایالات متحده دوشنبه، ۷ اوت (۱۶ مرداد)، در آستانه اعلام‌جرم احتمالی علیه دونالد ترامپ، رئیس ‌جمهوری پیشین ایالات متحده، با بستن جاده‌های اطراف دادگاه «فولتن کانتی» در مرکز آتلانتا در ایالات جورجیا و ایجاد موانع ترافیکی، وضعیت امنیتی اطراف دادگاه را تقویت کردند.

به گزارش رویترز، فانی ویلیس، دادستان ناحیه فولتن، در حال اتمام تحقیقات درباره اتهام تلاش ترامپ برای ملغی کردن انتخابات ۲۰۲۰ در ایالت جورجیا است که جزو ایالت‌های «رقابتی» در رای‌گیری‌های آمریکا به‌شمار می‌رود. اگر این کیفرخواست علیه ترامپ رسما اعلام شود، چهارمین بار از مارس سال جاری میلادی خواهد بود که علیه او اعلام‌جرم می‌شود.

خیابان‌های معمولا شلوغ پیرامون دادگاه امروز عمدتا خالی بودند و از خودروهای فروش غذا که معمولا صبحانه و ناهار کارکنان دادگاه را تامین می‌کردند، خبری نبود. ویلیس از کارکنان دادگاه خواسته بود که دورکاری کنند.

جلو دادگاه با ردیف‌هایی از موانع پلاستیکی نارنجی و نرده‌های کنترل جمعیت پوشیده شده بود و ده‌‌ها معاون کلانتر در این این ناحیه مستقر شده و خودروهای پلیس هم به گشت‌زنی مشغول بودند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

پاتریک لبات، رئیس پلیس شهر فولتن، هفته گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته که این روند بخشی از یک طرح حفاظتی است.

دونالد ترامپ ۷۷ ساله، نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده است که هفته گذشته برای سومین بار، در واشنگتن علیه او اعلام‌جرم شد.

دونالد ترامپ در واکنش به اتهامات فدرال در واشنگتن مبنی بر ممانعت از تایید پیروزی جو بایدن، رئیس ‌جمهوری دموکرات، در کنگره، توطئه برای کلاهبرداری از ایالات متحده و محروم کردن رای‌دهندگان آمریکایی از حق خود برای برخوداری از انتخاب عادلانه، خود را بیگناه دانست.

او سپس با انتقاد شدید از دادستان‌هایی که علیه او اعلام‌جرم کرده‌اند، آن‌ها را به تعصب سیاسی متهم کرد.

به حکم قاضی، آخرین مهلت دونالد ترامپ برای پاسخگویی به دستور حمایتی پیشنهادی دادستان ویژه دولت ایالات متحده با هدف حفاظت از شاهدان و شواهد در پرونده فدرال، ساعت پنج بعدازظهر دوشنبه، ۷ اوت، به وقت محلی است.

دونالد ترامپ پیش‌تر در واکنش به اتهامات گوناگونی که علیه او مطرح است، گفته بود: «اگر من در نظرسنجی‌های متعدد از بایدن پیش نبودم و نامزد جمهوری‌خواهان نمی‌شدم، این اتفاق‌ها نمی‌افتاد. اما من در جایگاه نامزد جمهوری‌خواه در انتخابات [اولیه برای تعیین نامزد اصلی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴] بسیار پیشتازم و این را به وضوح می‌بینید.»

رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده، چهارشنبه گذشته در پلتفرم «تروت‌سوشیال» خود نوشت: «این کیفرخواست بی‌سابقه علیه رئیس ‌جمهوری موفق و نامزد پیشرو، تا حد زیادی، هم در حزب جمهوری‌خواه و هم در انتخابات سراسری  ۲۰۲۴، همه افراد و نهادهای آمریکایی را بیدار خواهد کرد.»

او در ادامه نوشت:‌ ««آمریکا کشوری است در حال افول، اما ما دوباره آن را عالی خواهیم کرد؛ عظیم‌تر از هر زمانی.»

بیشتر از جهان