ایریس فن هرپن در هفته مد فاخر پاریس

مجموعه فن هرپن یک شاهکار مهندسی و تخیل بود و از یک معماری پیشرفته آبی الهام گرفته شده بود

به نظر می‌آید استودیو فیلمسازی مارول باید برای طراحی سبک ابرقهرمان‌های خود تنها به سراغ ایریس فرن هرپن برود و با استفاده از آثار خلاقانه این طراح، درخشش ستاره‌های شکست‌ناپذیر داستان‌هایش را دوچندان کند.

این طراح هلندی روز دوشنبه ۳ ژوییه، جدیدترین مجموعه خود را در هفته مد فاخر پاریس (اوت کوتور) به نمایش گذاشت؛ مجموعه لباسی که شاهکار مهندسی و تخیل بود و از یک معماری پیشرفته آبی الهام گرفته شده بود.

به گزارش وب‌سایت «دبلیودبلیودی» (WWD)، فرم‌های هندسی یا روی لباس‌های مجلسی نامرئی و خیلی کوتاه شناور بودند یا روی میله‌های فایبرگلاس به دور آن‌ها می‌چرخیدند؛ گویی تکه‌هایی از لباس در فضایی بدون جاذبه حرکت می‌کردند.

سایر لباس‌هایی هم که از سیم‌های پیچاپیچ و پارچه‌های آهاردار تهیه شده بودند، به موجودات عجیب و غریب زیر دریا با باله‌های موجدار شباهت داشتند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این طراح در خلق مدهای ماورایی و در عین حال به‌شدت زنانه با تزئینات پیچیده و ساختارهای ظریف که خطوط کمر را مشخص می‌کنند، متبحر است. در مجموعه اخیر، او عناصری فلزی را در لباس‌های حجیم گنجانده است؛ یکی از لباس‌ها با پارچه ژاپنی نیمه‌شفاف و کاملا بی‌وزنی پوشیده شده بود که پوسته‌ای از فولاد داغ و مذاب را مجسم می‌کرد.

فن هرپن در طرح‌های این مجموعه به پروژه‌های معماری پیشگامانه‌ای مانند اوشن‌اکس (oceanix) که یک شهر شناور در حال توسعه در بوسان کره جنوبی است، نیز نیم‌نگاهی داشته است. این طراح هلندی به واسطه زندگی در یکی از کم‌ارتفاع‌ترین کشورهای اروپا، از خطر بالا آمدن سطح آب دریاها و احتمالات زندگی در آب آگاه است. پروژه اوشن‌اکس هم محله‌های شناوری را ترسیم می‌کند که ترکیبی از سیستم‌های زباله صفر و دایره‌ای در شکل جدیدی از زندگی شهری در آب‌اند.

فن هرپن ظاهر مدل‌های خود را با چکمه‌های بیونیک (bionic) که به صورت دیجیتالی مدلسازی و با استفاده از بافت‌های مختلف با چاپگر سه‌بعدی چاپ شده‌ بودند، به پایان رساند.

هفته مد فاخر پاریس که از سوم ژوئیه آغاز شده است، تا ششم این ماه ادامه خواهد داشت.

بیشتر از مُد و زیبایی