قاضی دادگاه ترامپ به رسانه‌ها اجازه ورود نمی‌دهد

پنج عکاس می‌توانند قبل از شروع جلسه از ترامپ و سالن عکس بگیرند

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا-AFP

قاضی خوان مرچان که ریاست‌دادگاه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا را در روز سه‌شنبه بر عهده دارد، اعلام کرد که به رسانه‌ها اجازه ورود به سالن را نمی‌دهد. او درخواست شماری از رسانه‌ها از جمله سی‌ان‌ان برای پوشش و پخش تلویزیونی این دادگاه تاریخی را رد کرده است.

به گزارش سی‌ان‌ان با این حال پنج عکاس می‌توانند قبل از شروع دادگاه وارد سالن شوند و از ترامپ و سالن دادگاه عکس بگیرند.

دونالد ترامپ روز دوشنبه وارد نیویورک شد تا بعدازظهر سه‌شنبه در دادگاه منهتن، جایی که هیات منصفه به متهم کردن او در پروند پرداخت حق‌السکوت رای داده است، حاضر شود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این پرونده مربوط به سال ۲۰۱۶ و دوران انتخابات ریاست‌جمهوری است و ترامپ را به ارتباط با پرداخت حق‌السکوت به زنی متهم می‌کند که مدعی است یک دهه قبل با دونالد ترامپ رابطه داشته است.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا این ادعا را رد کرده و این پرونده و محاکمه را سیاسی می‌خواند. او دادستانی منهتن را نیز به رابطه با جورج سوروس متهم کرده است که از بانفوذ‌ترین چهره‌ها و ثروتمندان در آمریکا و جهان به‌شمار می‌رود.

نظرسنجی که به تازگی سی‌ان‌ان منتشر کرده است نشان می‌دهد که سه‌چهارم یا ۷۶ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بر این باورند که این محاکمه سیاسی است. اف‌بی‌آی هم پیش‌تر در جستجوی اسناد محرمانه به محل اقامت ترامپ در مارالاگو فلوریدا هجوم برده بود که با جنجال رسانه‌ای گسترده‌ای همراه بود. اما پیدا شدن اسناد مشابه در محل اقامت و دفتر کار پیشین جو بایدن، رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا به آن اندازه خبرساز نشد.

محاکمه ترامپ درحالی انجام می‌شود که او نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا است.

وکلای ترامپ می‌گویند که برای نبرد به منظور رفع اتهام از او تلاش می‌کنند.

بیشتر از جهان